14 grudnia 2020 14:50

„Trawers” – debiut literacki Adama Gomoli

Ukazała się książka „Trawers” autorstwa Adama Gomoli. Ten skialpinista zrobił w 2018 roku trawers całych Alp (z okolic Wiednia do Nicei) w 34 dni. Książka jest szczegółową, pełną emocji relacją z wypraw w Tatry i Alpy.

„Trawers”, Adam Gomola, Stapis, 2020

„Trawers”, Adam Gomola, Stapis, 2020

Krzysztof Wielicki tak rekomenduje książkę Adama:

To książka-przewodnik dla tych, którzy chcą ciekawiej korzystać z nart. Inspirująca opowieść o zmaganiu się nie tylko z górami, ale również z własnymi słabościami. Pasjonująca opowieść o pokonywaniu trudnych szlaków w Tatrach i Alpach, będąc raz na wozie, raz pod wozem, ale za każdym razem interesująco. Wszystkie opisane przez Autora wyzwania naznaczone są wielką radością z uprawiania skialpinizmu, ale przede wszystkim wielką pokorą dla Gór. Historie z Trawersu „zarażają”.

Warto dodać, że przejście trawersu Alp było jednym z ambitniejszych polskich projektów skialpinistycznych. Adam Gomola i Bartek Golec w trakcie ponad miesięcznej narciarsko-rowerowej podróży pokonali 1690 km oraz ponad 71 tys. m. Ich podróż zaczęła się w z Glognitz w Austrii, a zakończyła w Nicei na brzegu Morza Śródziemnego. Więcej przeczytacie w wywiadzie: “Po przejściu całych Tatr przyszedł czas na Alpy” – Adam Gomola o Narciarskim Trawersie Alp.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum