1 grudnia 2020 08:51

Sean Bailey i pierwsze powtórzenie boulderu “Pegasus” 8C [FILM]

Szaleje na boulderach tej jesieni Sean Bailey. Amerykanin od dawna świetnie wspina się z liną (bo i wysokie miejsca w Pucharze Świata i europejskie klaski 9a+), ale na krótkiej formie – nie licząc panelu, gdzie zdobył między innymi tytuł mistrza kraju – błysnął w zasadzie całkiem niedawno.

Dla fanów ostrych przechwytów na filmie (produkcja Mellow) jedno topowych przejść Amerykanina, Pegasus 8C w Joe’s Valley. Bailey zrobił pierwsze powtórzenie, autorem przystawki jest jego rodak Drew Ruana:
Pegasus sam autor opisywał jako pięć super trudnych przechwytów w okolicach 8B (a dokładnie extremely hard tension moves) doprowadzających wprost do Pagan Poetry low 8A+. W sumie ciąg 13 atletycznych ruchów, które zdaniem Drew Ruany zasługują na 8C, może nawet bardziej niż kilka innych problemów o takiej wycenie, które robił.

A wracając do Bailey’ego… Jak ogromne możliwości boulderowe drzemią w 24-latku pokazały tak naprawdę ostatnie miesiące. W październiku wspiął się swoje pierwsze 8C – White Noise Daniela Woodsa w Wild Basin (Rocky Mountain National Park), niedługo potem odhaczył premierowe 8C+, Box Therapy, także Daniela Woodsa w RMNP. Listopad to z kolei popisowy top na The Grand Illusion 8C+ Nathaniela Colemana w Little Cottonwood Canyon (zarazem pierwsze powtórzenie).

Sean Bailey na ‘The Grand Illusion” (fot. Ben Neilson)

PS  Wśród wyróżniających się przejść z liną Seana Bailey’ego są Biographie 9a+ w Céüse (2016) i Joe Mama 9a+ w Olianie (2019).

źródło: Mellow, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum