7 grudnia 2020 16:28

Olga Kosek wygrywa pierwszy PE w drytoolingu

W ubiegły weekend rozegrano pierwszą w tym sezonie edycję Pucharu Europy w drytoolingu. Pierwszą pozycję wywalczyła Olga Kosek. Wśród mężczyzn zwyciężył Juraj Švingál.

Olga Kosek walczy w Żylinie (fot. FB Nessi Sportswear)

W planach UIAA na europejski puchar miały składać się 4 edycje zawodów. Pierwszą, która miała się odbyć w Bernie, odwołano. Słowacy jednak zdecydowali rozegrać swoją edycję mimo pandemii, co spowodowało stosunkowo niewielki udział zawodników spoza Słowacji.

Na zawody Żylinie zameldowało się w związku z tym jedynie 7 zawodniczek. Najlepiej wśród nich wspinała się Olga Kosek. Gratulacje za historycznie pierwszy polski złoty medal w Pucharze Europy.

Panów było niewiele więcej. Walczyło 16 zawodników, w tym tylko jeden spoza Słowacji. Nasz reprezentant, Aleksander Huszczo, wywalczył 10. miejsce. Zwyciężył Juraj Švingál.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie na stronie UIAA.

Następna edycja pucharu zostanie rozegrana 12 grudnia w Brnie (Czechy).