1 grudnia 2020 16:47

Jonathan Siegrist otwiera “Full Metal Brisket” 9a+

Jonathan Siegrist nie kryje dumy ze swojego ostatniego przejścia. Amerykanin znany jest z bojowego nastawienia i niebywałej cierpliwości w rozszyfrowywaniu nowych projektów. Tak było i tym razem. A chodzi o kilkunastoletni legendarny projekt w New River Gorge (Wirginia Zachodnia, Summersville Lake).

Amerykanin na “Full Metal Brisket” 9a+ (fot. Chad Umbel)

***

O słynnym projekcie w piaskowcowym New River Gorge Jonathan Siegrist usłyszał siedem lat temu. Jak pisze: „krążyła plotka, że być może wszystkie ruchy zostały już zrobione, ale pokonanie ich w ciągu byłoby szalone”. Brzmi jak jakieś kosmiczne wyzwanie, ale nie dla Amerykanina. Pod sam koniec listopada padło pierwsze przejście Full Metal Brisket, przy której stanęło 9a+. „Każdy kolejny kruks jest ciut trudniejszy od poprzedniego” – pisze o nowości Siegrist.

Rzut oka na Full Metal Brisket (wideo Chad Umbel):
Tu już trzecia autorska droga 9a+ Jonathana Siegrista w tym roku. W lutym otworzył One Hundred Proof w Mount Potosi, a w październiku w nowym sektorze o nazwie 5G niedaleko Las Vegas powstało Nu World. O tej ostatniej mówił: nie jestem pewny wyceny, ale bez wątpienia to absolutnie jedna z moich najtrudniejszych dróg”.  

Dwa najlepsze przejścia Siegrista w skałach to prawdziwe giganty; Jumbo Love 9b w Clark Mountain Chrisa Sharmy i La Planta de Shiva 9b  Adama Ondry w Villanueva del Rosario.

źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum