8 grudnia 2020 09:57

Jonatan Flor szósty na “La Planta de Shiva” 9b

Jonatan Flor poprowadził La Planta de Shiva 9b Adama Ondry w Villanueva del Rosario. To drugie 9b młodego Hiszpana.

Jonatan Flor na „La Planta de Shiva” 9b (fot. Maragda Gabarre)

***

Na swoim profilu Jonatan pisze między innymi:

Wreszcie, po długim czasie mogę ogłosić, że poprowadziłem moje drugie 9b, to najtrudniejsza droga, jaką kiedykolwiek zrobiłem!

Około dwóch miesięcy Jonatan Flor pracował nad 45-metrowym maratonem w Villanueva del Rosario. Linię, obitą jeszcze w 2006 roku przez Manolo Del Castillo i José Irigoyena, jako pierwszy przeszedł w 2011 Adam Ondra. Pięć lat później po pierwsze powtórzenie przyjechał Jakob Schubert. Po przejściu Austriak mówił o największej walce życia i w zasadzie każdy kolejny powtarzający mógłby powiedzieć to samo. A do łańcucha doszli jeszcze: Angeli Eiter (2017, pierwsze kobiece 9b), Jonathan Siegrist (2019) i Jorge Díaz Rullo (2019). Jonatan Flor jest szósty na liście.

Na filmie La Planta de Shiva i Jakob Schubert:

Dla Hiszpana La Planta de Shiva jest drugim 9b. W ubiegłym roku wspiął się w Ali Babie (Rodellar) na Ali Hulk Extension Total sit start. Także w Rodellarze rok temu otworzył Apocalipsis de la Gioconda, stawiając przy drodze 9b, tyle że po powtórzeniach wycena spadła do 9a+. Z kolei w tym roku, znów w Rodellarze, zrobił pierwsze powtórzenie Las Meninas ext. 9a+/b. autorstwa swojego rodaka Jorge Díaza-Rullo. A to tylko wybrane przejścia zdolnego 24-latka.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum