Do Tokio zakwalifikowali się także Erin Sterkenburg i Christopher Cosser z RPA

Zwycięzcami rozegranych w Kapsztadzie Mistrzostw Afryki zostali 17-letnia Erin Sterkenburg i 20-letni Christopher Cosser. I to oni zakwalifikowali się do przyszłorocznych Igrzysk w Tokio.

Erin Sterkenburg (fot. CityROCK Cape Town)

***

Wygrana w kontynentalnych mistrzostwach oznacza oczywiście wyjazd na przyszłoroczne Igrzyska do Tokio. Spokojnie do najważniejszej imprezy roku 2021 może już trenować Erin Sterkenburg. 17-latka wyraźnie wygrała w Kapsztadzie finał kombinacji. Mistrzostwa Afryki były dla niej dopiero trzecią imprezą IFSC – wcześniej startowała w juniorskich mistrzostwach świata w latach 2018 i 2019.

  1. Erin Sterkenburg (RPA) 1.0 pkt.
  2. Georgiana Dorward (RPA) 16.0
  3. Tegwen Oates (RPA) 27.0

U mężczyzn zwyciężył Christopher Cosser, który najlepiej ze stawki spisał się w czasówce i prowadzeniu.

  1. Christopher Cosser (RSA) 4.0 pkt.
  2. David Naude (RSA) 6.0
  3. Calrin Curtis (RSA) 24.0

Pełne wyniki Mistrzostw Afryki na stronie IFSC.

TUTAJ lista zawodniczek i zawodników, którzy wywalczyli awans olimpijski podczas zawodów kwalifikacyjnych. Koreańczycy, Seo Chaehyun i Jongwon Chon, dostali się na Igrzyska na podstawie rankingu Mistrzostw Świata 2019 w Hachioji (Mistrzostwa Azji, będą jednocześnie imprezą kwalifikacyjną, ostatecznie odwołano).

Igrzyska w Tokio mają się odbyć dokładnie rok po planowanych na 2020, w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021. Natomiast same rundy wspinaczkowe rozegrane zostaną w dniach 3-6 sierpnia.

Patrz też: Kolejne dwa miejsca na Igrzyska zajęte: Australijczycy Oceana Mackenzie i Tom O’Halloran.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum