18 grudnia 2020 10:16

Do Tokio pojadą Chaehyun Seo i Jongwon Chon

Znany kolejną dwójkę wspinaczy, którzy pojadą w przyszły roku do Tokio. W związku z odwołaniem Mistrzostw Azji, jednej z imprez kwalifikacyjnych do przyszłorocznych Igrzysk (więcej o tym pisaliśmy tutaj), dwa miejsca dla zawodników z Azji wyłoniono na podstawie rankingu Mistrzostw Świata 2019 w Hachioji.

Najwyżej notowani wśród Azjatów w Hachioji byli Koreańczcy, 17-letnia Chaehyun Seo i 24-letni Jongwon Chon i to oni są parą numer 18 na liście kwalifikacyjnej do Tokio.

Seo Chaehyun, Chamonix 2019 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Chaehyun Seo i Jongwon Chon są wyśmienitymi zawodnikami. Chaehyun specjalizuje się w konkurencji prowadzenie (śmiało idzie w ślady swojej utytułowanej rodaczki Jain Kim). Ba, w sezonie 2019 nie miała sobie równych w Pucharze Świata, wygrała cztery razy z rzędu pucharowe zawody i zgarnęła statuetkę, wyprzedzając na podium Słowenkę Janję Garnbret i Japonkę Natsuki Tanii. Z kolei Jongwon to przede wszystkim mistrz boulderingu, dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata, w latach 2015 i 2017.

Koreańczyk Jongwon Chon (fot. Marc Daviet Photography)

Powodem odwołania Mistrzostw Azji były utrudnienia spowodowane pandemią. Nie tylko ograniczenia w podróżowaniu, obowiązujące na terenie wielu krajów azjatyckich, ale przede wszystkim zakaz organizowania imprez sportowych w Chinach – gospodarzem zawodów miało być w grudniu Xiamen.

Planowo mają się za to odbyć dwie pozostałe imprezy kwalifikacyjne, w których wyłonionych zostanie kolejnych dwóch zawodników i kolejne dwie zawodniczki na Igrzyska – to Mistrzostwa Afryki w Kapsztadzie (17-20 grudnia) i Mistrzostwa Oceanii w Sydney (19-20 grudnia). Mistrzostwa będą transmitowane na żywo na kanale YouTube.

źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum