Jeszcze się nie żegnamy! Podsumowanie weekendu ze studiem live KFG+

Co prawda weekend z wydarzeniami na żywo już za nami, ale to wcale nie koniec KFG+! Dla wielu uczestników jest wręcz przeciwnie, a to za sprawą platformy playkrakow.com, na której pojawi się w najbliższym czasie jeszcze wiele interesujących materiałów.

W weekend nadawaliśmy live z naszego festiwalowego studia ICE Kraków (fot. Adam Kokot / KFG)

***

W weekend 12 i 13 grudnia mieliśmy okazję przekonać się (po raz pierwszy w Polsce), czy duży górski festiwal można przenieść w całości do Internetu. W skrócie? Tak, można! Natomiast ocenę, czy taka formuła jest atrakcyjna, czy może konkurować z tradycyjnym festiwalem, czy raczej jest tylko koniecznym zamiennikiem, pozostawiamy Wam, bo to przecież kwestia bardzo indywidualna.

KFG online (fot. Adam Kokot / KFG)

Oczywiście spotkanie w sieci nie może zastąpić (i miejmy nadzieję, że nigdy nie zastąpi) spotkania twarzą w twarz. Skoro jednak nie było innego wyjścia, może lepiej skupić się na plusach, spośród których na czoło wybija się możliwość odtworzenia wydarzeń festiwalowych post factum – to dobra informacja dla wszystkich, których piękna pogoda skusiła w tym czasie na wyjazd w Tatry.

Nic straconego – kilka słów o wydarzeniach z weekendu, do których warto wrócić

W tym tygodniu na platformie playkrakow.com pojawią się niemal wszystkie materiały nagrane w miniony weekend i będą dostępne aż do końca miesiąca. Cały czas istnieje możliwość zakupu biletów – możecie oglądać filmy, rozmowy, prelekcje i warsztaty, a wszystko to w dowolnym miejscu i czasie.

Jak zawsze pomagał Mechanior, najbardziej mediana postać w naszej redakcji (fot. Adam Kokot / KFG)

Spośród wielu emocjonujących wydarzeń minionego weekendu na szczególną uwagę zasługują prelekcje gości, m.in.: Oli Taistry, Łukasza Dudka, Steve’a Swensona, Barbary Zangerl i Jacopo Larchera czy Filipa Babicza; a także rozmowy i wywiady m.in. z: Alexem Megosem, Antoinem Le Menestrelem, Edu Marinem, Andrzejem Bargielem, Elizą Kubarską, Januszem Majerem, Grzegorzem Foltą i Kacprem Tekielim czy Stephanem Siegristem i Rogerem Schaelim.

Wyjątkowo ciekawym momentem, a zarazem sporym wyzwaniem technologicznym była rozmowa z twórcami i bohaterami filmu “Godspeed. Los Polacos”. Łącznie 7 osób, rozsianych po całym świecie, połączyło się na żywo on-line, by porozmawiać o filmie, który otrzymał później nagrodę The Best Adventure / Exploration Film.

Dużym zaskoczeniem była też informacja o zimowej wyprawie na K2 Magdaleny Gorzkowskiej, która pojawiła się w sobotę rano. Organizatorom KFG udało się połączyć ze sportsmenką w studio na żywo – ta rozmowa będzie dostępna na platformie już wkrótce.

Miły akcent stanowiły też z pewnością ceremonie wręczenia nagród – Kraków Mountain Award oraz nagród filmowych. Pierwsza z nagród przypadła w tym roku po raz drugi z rzędu Łukaszowi Dudkowi, którego solowe przejście Pan Aromy jest bezsprzecznie największym polskim wyczynem wspinaczkowym minionego roku. Łukasz odebrał nagrodę osobiście w sobotę po południu.

Łukasz Dudek z i druga z rzędu nagroda Krakow Mountain Award (fot. Adam Kokot / KFG)

Z kolei gala wręczenia nagród filmowych stanowiła kulminację niedzielnych wydarzeń, a zarazem wielki finał festiwalu. Grand Prix w konkursie międzynarodowym otrzymał film “K2. Pierwszy Zjazd” w reż. Sławomira Batyry. Listę pozostałych nagrodzonych filmów wraz z uzasadnieniami jury znajdziecie TUTAJ.

Sławomir Batyra, reżyser nagrodzonego filmu „K2. Pierwszy zjazd” (fot. Adam Kokot / KFG)

Żałując, że nie mieli okazji zrobić tego osobiście, organizatorzy KFG przekazują podziękowania wspaniałej publiczności festiwalowej, która pomimo wyjątkowej sytuacji była (jak zawsze!) niezawodna.

18 lat minęło… jak jeden dzień (fot. Adam Kokot / KFG)

Do zobaczenia na platformie!

Do zobaczenia za rok!

Do zobaczenia off-line!

Organizatorzy KFG




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum