23 listopada 2020 21:40

Wiktoria Meszkowa i Jernej Kruder mistrzami Europy w boulderingu

Dzisiaj w Moskwie rozegrano finały konkurencji bouldering. Najskuteczniej wspinali się Rosjanka Wiktoria Meszkowa i Słoweniec Jernej Kruder.

Wiktoria Meszkowa nową mistrzynią Europy

W finale 20-letnia Wiktoria Meszkowa wspinała się fantastycznie. Rosjanka pokonała wszystkie 4 problemy i wywalczyła swój pierwszy złoty medal w seniorskiej rywalizacji. Ale o zwycięstwo musiała ostro powalczyć z Belgijką Chloe Caulier. Rosjanka wygrała „jedynie” liczbą prób. Z brązowym medalem wróci z Moskwy Stasa Gejo. Serbka w finale zdołała skompletować dwa problemy.

Wyniki finałów - panie

Wyniki finałów – panie

Jernej Kruder w pięknem stylu sflashował trzeci problem

Na pewno szczęśliwy z Moskwy wróci Jernej Kruder. Słoweniec, już stary wyga na zawodniczych deskach (29 lat), zdobył w pięknym stylu swój pierwszy w karierze tytuł  mistrza Europy. Wydaje się, że routesetterzy przestrzelili odrobinę z trudnościami problemów dla panów. Do złotego medalu wystarczyły mu dwa topy. Na drugim i trzecim stopniu stanęli Rosjanie. Kolejno Siergiej Łużietskij i Nikołaj Jariłowiec.

Wyniki finałów - panowie

Wyniki finałów – panowie

Całą rozgrywkę finałową możecie zobaczyć tutaj: Mistrzostwa Europy – Moskwa 2020 | finały bouldering.

Jutro rozpocznie się rywalizacja z liną. Zapraszamy na wspinanie.pl: Mistrzostwa Europy – Moskwa 2020 | kwalifikacje prowadzenie. Transmisja rozpocznie się o godzinie 8:00.

PS W tej konkurencji startowali też nasi reprezentanci. Najlepiej pokazała się Aleksandra Kałucka, która awansowała do półfinałów i wywalczyła 19. miejsce. Jej siostra, Natalia Kałucka, była 21., Ania Brożek i Patrycja Chudziak zajęły 32. miejsce (ostatnie). Marcin Dzieński także zajął ostatnie, 42 miejsce.