28 listopada 2020 20:57

Wiktoria Meszkowa i Aleksiej Rubcow mistrzami Europy w kombinacji

Gospodarze mieli wymarzony dzień podczas mistrzostw Europy w Moskwie. W decydującej o tytułach mistrzowskich rozgrywce zwyciężyli Rosjanie Wiktoria Meszkowa i Aleksiej Rubcow. Równocześnie zawodnicy Ci wywalczyli kwalifikację olimpijską do przyszłorocznych Igrzysk w Tokio.

Wiktoria Meszkowa była zdecydowanie najlepszą zawodniczką mistrzostw w Moskwie

Wiktoria Meszkowa była zdecydowanie najlepszą zawodniczką mistrzostw w Moskwie

Zawody w Moskwie były rozgrywane w czasie pandemii. Część reprezentacji postanowiła zrezygnować z udziału w mistrzostwach (Włochy, Austria, Francja). Można powiedzieć, że sytuację w 100% wykorzystali zawodnicy gospodarzy, zwłaszcza, że walka nie toczyła się “jedynie” o tytuły mistrzowskie, lecz stawką był awans do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Awans do grona 8 finalistek wywalczyła Patrycja Chudziak. Nasza zawodniczka zrobiła to, co do niej należało, tzn. zwyciężyła w czasówkach. Niestety, przy 8 zawodniczkach w finale jedno zwycięstwo nie gwarantuje już miejsca medalowego. Trzeba wywalczyć lepsze niż ósme miejsce w dwóch pozostałych konkurencjach. To się Patrycji nie udało.

Swoją szansę wykorzystała Wiktoria Meszkowa. Przypomnijmy, że Rosjanka na tych zawodach startowała rewelacyjnie. Wywalczyła tytuły mistrzowskie w boulderingu i prowadzeniu. Tym razem w boulderingu jej nie poszło (6. miejsce), ale drugie miejsce w czasówkach i szybki top w prowadzeniu pozwolił na wywalczenie pierwszego miejsca!

Wyniki kobiece finałów kombinacji

Wyniki kobiece finałów kombinacji

Aleksiej Rubcow wykorzystał szansę, jaką dały zawody rozgrywane w czasie pandemii

Aleksiej Rubcow wykorzystał szansę, jaką dały zawody rozgrywane w czasie pandemii

Wśród panów walka o tytuł i awans była także bardzo emocjonująca. Do ostatniej chwili oczekiwaliśmy na przeliczenie tabelek wyników przez sędziów. Po ich ogłoszeniu cieszyć się mógł Aleksiej Rubcow.

W finale walczył również Marcin Dzieński. Tak jak Patrycja zrobił swoje w czasówkach. 6. miejsce było wynikiem innego rozkładu miejsc rywali niż wśród pań.

Wyniki męskie finałów kombinacji

Wyniki męskie finałów kombinacji

Cały przebieg finałów znajdziecie tutaj: Mistrzostwa Europy – Moskwa 2020 | finały kombinacji.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum