25 listopada 2020 09:20

Trzy Puchary Świata dla wspinaczy z niepełnosprawnością w sezonie 2021

Powoli klaruje się kalendarz imprez na przyszłoroczny sezon (choć przecież sytuacja jest dynamiczna i niewykluczone, że pojawią się zmiany w scenariuszu). Już we wrześniu IFSC podało wstępny plan rozgrywek seniorskiego Pucharu Świata w trzech konkurencjach: bouldering, prowadzenie, czasówki (pisaliśmy o nim TUTAJ). Tym razem mamy zapowiedź zawodów dla wspinaczy z niepełnosprawnością.

(fot. Sytse van Slooten)

***

W 2021 roku zaplanowano trzy Puchary Świata dla zawodników z niepełnosprawnością. To kolejno:

  • 22-24 czerwca, Innsbruck (Austria),
  • 16 lipca, Briançon (Francja),
  • 9-10 października, Stany Zjednoczone (miejsce do ustalenia).

Najważniejszą imprezą dla zawodników z niepełnosprawnością będą Mistrzostwa Świata w Moskwie, mające się odbyć w dniach 15-22 września. Jest szansa, że zawody będą jeszcze liczniejsze niż w poprzednich latach. W ubiegłorocznych mistrzostwach w Briançon wystartowało 158 zawodników i zawodniczek, o 24% więcej w porównaniu z mistrzostwami w 2018 roku.

Także w listopadzie tego roku podczas XVI Zgromadzenia Plenarnego IFSC powołano Komitet Wspinaczki Sportowej Osób z Niepełnosprawnością (IFSC Paraclimbing Committee).

Sebastian Depke, przewodniczący Komitetu:

Jestem dumny widząc cztery imprezy dla osób z niepełnosprawnością w programie na sezon 2021, a także z faktu, że kalendarz został przedstawiony wcześniej niż kiedykolwiek. Chciałbym podziękować wszystkich krajowym federacjom i organizatorom zawodów za ich entuzjazm i podjęcie wyzwania, jakim jest przygotowanie Pucharu Świata!

źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum