30 listopada 2020 09:30

“The Clinic” 9a+ jedna z najpiękniejszych dróg Edu Marína [FILM]

Już niedługo Edu Marín będzie gościem 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego, w tym roku w formule KFG+ (5-31 grudnia, samo spotkanie z Edu 12 grudnia). Lada dzień napiszemy szerzej o Katalończyku, tymczasem krótkie wideo z ujęciami z jednej z jego najciekawszych i najpiękniejszych autorskich dróg.

Edu Marin na “The Clinic” 9a+ (fot. (fot. Esteban Lahoz)

***

Przez ostatnie lata Edu Marín zjechał kawał świata, zdobywając doświadczenie i tworząc własną wizję wspinania. Jedne z najbardziej niesamowitych linii odkrył w Chinach. W grudniu 2019 otworzył pierwsze sportowe 9a+ w kraju – The Clinic 9a+:
W Chinach można odkryć prawdziwe cacka. Dowodem na to jest właśnie The Clinic. Około 30 metrów wspinania po niewiarygodnej rzeźbie. Ta magiczna linia biegnie w jaskini w Shangfang, w prowincji Zhejiang (wschodnie Chiny). Marín pisał o niej tak:

Jest bardzo trudna, ale jednocześnie wyjątkowa. Jest jak wielki ser pełen dziur po wszystkich stronach, ale wszystkie są naprawdę złe.

A o samym dniu, w którym przeszedł projekt:

Jedna z największych batalii, jakie kiedykolwiek stoczyłem! Wszystko było perfekcyjne, było wietrznie, zimno i słonecznie. The Clinic jest solidnym 9a+ i jedną z najpiękniejszych dróg, jakie obiłem i poprowadziłem.

***

Już 12 grudnia Edu Marín opowie o swoich wspinaczkowych odkryciach podczas KFG+. Pokażemy też film Valhalla (to najbardziej niesamowite odkrycie Katalończyka, także w Chinach). Nie przegapcie!

Karnety na 18. Krakowski Festiwal Górski dostępne są tutaj:

źródło: FB E. Marín

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum