3 listopada 2020 11:39

Sean Bailey pewnie na “The Grand Illusion” 8C+

W Little Cottonwood Canyon padło drugie przejście The Grand Illusion 8C+. Szczęśliwcem jest Amerykanin Sean Bailey.

Sean Bailey na ‘The Grand Illusion” (fot. Ben Neilson)

***

Dwa tygodnie temu Sean Bailey wspiął się na Box Therapy 8C+ Daniela Woodsa w Rocky Mountain National Park, chwilę wcześniej zrobił tam swoje pierwsze 8C – White Noise. Można się było spodziewać, że Amerykanin na tym nie poprzestanie. Na celowniku pojawiło się The Grand Illusion Nathaniela Colemana.

Na Grand Illusion Coleman pracował tego lata z Drew Ruaną. Jak fantastycznie prezentuje się linia, pokazują w filmie stojący za kamerą Brennan Robinson i Ben Neilson:
Kilka słów o Grand Illusion: linia jest wersją z niższym startem do Euro Roof 8B Chrisa Sharmy (przed powstaniem 8B były dwie jeszcze krótsze wersje, oryginalny bald 7C, potem utrudniony do 8A+). Ta najdłuższa, najbardziej ekstremalna wersja liczy około 25 ruchów. Nabijający rajd po tufach i płaskich chwytach, w sumie jakieś 9 metrów wspinania, do tego kluczowe miejsce pod sam koniec. Sean Bailey gotów jest postawić przy Grand Illusion 9a+/b, a zapytany o konkrety powiedział (za Rockandice.com):

Trudno powiedzieć. Różni się charakterem od wszystkich boulderów, których próbowałem, to zdecydowanie odrębna kategoria. Najprawdopodobniej najbardziej przypomina First Round First Minute 9b Chrisa Sharmy – na tym oparłem swoją wycenę.

Kto wie, czy wkrótce nie padną kolejne przejścia, coraz bliżej sukcesu jest Daniel Woods, na powtórzenie ekstremu pracuje też ostro Jimmy Webb.

https://www.instagram.com/p/CHF9M8FpSr4/

źródło: Instagram, rockandice.com

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum