21 listopada 2020 14:51

Mistrzostwa Europy: finały o 16:30. Będą biegać nasi. Dzieński pobił rekord Polski

Już o 16:30 rozpocznie się rywalizacja biegaczy w finale Mistrzostw Europy. Rewelacyjnie w kwalifikacjach wystartował Marcin Dzieński, poprawiając swój własny rekord Polski. Ale w finałach będziemy mogli kibicować piątce naszych zawodniczek, w tym broniącej tytułu Oli Mirosław. W kwalifikacjach padł też za sprawą Juli Kapliny rekord świata.

Marcin Dzieński bije rekord Polski w Moskwie

Marcin Dzieński bije rekord Polski w Moskwie

Mistrzostwa w Moskwie w roku pandemii COVID-19 stały pod znakiem zapytania, jednak Rosjanom udało się zorganizować imprezę. Stawką mistrzostw poza tytułami są dwa miejsca na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Marcin prezentował się dzisiaj doskonale. Zwyciężył rundę kwalifikacyjną i pobił swój własny rekord Polski sprzed 4 lat. Od dzisiaj wynosi on 5.75.

W finałach o 16:30 (poprzedzić je ma ceremonia otwarcia mistrzostw) będziemy mogli kibicować jeszcze naszym dziewczynom. Kwalifikacje przebyły: Aleksandra Natalia KałuckieAnna Brożek, Aleksandra Mirosław, Patrycja Chudziak.

Przypomnijmy, że Ola Mirosław broni tytułu mistrzyni Europy, wywalczonego przed rokiem w Edynburgu. Wyniki kwalifikacji nie wskazują, by nasza zawodniczka była w swojej topowej formie. Wywalczyła 9 pozycję z czasem 8.65. Ale nasza mistrzyni może pokazać swoje możliwości w finałowej rozgrywce.

Najszybciej z naszych reprezentantek biegała Aleksandra Kałucka, do finałów przystąpi z drugiej pozycji, co daje duże szanse na osiągnięcie medalowej pozycji. Trudno tu myśleć o złocie, faworytką wydaje się być Julia Kaplina, która pobiła dzisiaj rekord świata z czasem 6.96. Zdetronizowała tym samym Indonezijkę Aries Susanti Rahayu.

Transmisję nadchodzących finałów znajdziecie poniżej:

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum