20 listopada 2020 09:19

Krakowski Festiwal Górski w formule online KFG+: 11 dokumentów w Polskim Konkursie Filmowym

Trwa odliczanie do rozpoczęcia 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego (5-31 grudnia). W tym roku zapraszamy Was wirtualnie, czyli w formule online. Takie czasy… Ale spokojnie, mimo innej niż zwykle formuły wiele punktów festiwalowego programu pozostaje z nami, w tym konkursy filmowe – polski i międzynarodowy.***

Jeśli Krakowski Festiwal Górski to i festiwalowe kino. W tym roku filmy zostaną udostępnione na platformie online (ale uwaga: dostęp będzie ograniczony tylko dla uczestników festiwalu). Tak więc szykujcie wygodny fotel, bo szykuje się maraton filmowy! Co więcej, filmy będziecie mogli oglądać przez prawie cały miesiąc, od 5 do 31 grudnia, na platformie PlayKrakow.com.

Karnety na 18. Krakowski Festiwal Górski są już dostępne pod tym adresem:

Uwaga: w ramach karnetu między innymi ponad 40 filmów. Pierwsze 300 osób, które kupi karnet, uzyska również dostęp do Ściany Cieni, a pierwsze 500 osób do Godspeed. Los Polacos. Liczba widzów na te filmy jest ograniczona.

Kilka słów o produkcjach walczących o I nagrodę w Polskim Konkursie Filmowym. Poniżej przedstawiamy listę jedenastu obrazów zakwalifikowanych do głównego konkursu. Wśród nich są i takie, które zdążyły już zdobyć uznanie międzynarodowych krytyków. Niektóre z nich pewnie widzieliście, może nawet macie swojego faworyta? Zobaczmy zatem.

Polski Konkurs Filmowy, a w nim:

Dodatkowo trzy z wymienionych produkcji – K2. Pierwszy zjazd, Ściana Cieni i Selma – zmierzą się także w Międzynarodowym Konkursie Filmowym. Kto wie, może powtórzą sukces Ostatniej Góry w reżyserii Darka Załuskiego, która zgarnęła w ubiegłym roku główne laury, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego i I Nagrodę Polskiego Konkursu Filmowego.

Więcej o nagrodzonych filmach na 17. KFG przeczytacie TUTAJ.

W sumie podczas 18.KFG będziecie mogli obejrzeć ponad 40 filmów. Listę obrazów, biorących udział w konkursie międzynarodowym, znajdziecie TUTAJ.

Po aktualności zaglądajcie na FB Krakowskiego Festiwalu Górskiego.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum