16 listopada 2020 11:27

„Pięć Stawów. Dom bez adresu” – ukazała się książka o legendarnej „Piątce”

Właśnie ukazała się książka „Pięć Stawów. Dom bez adresu”, autorstwa Beaty Sabały-Zielińskiej, to historia najwyżej położonego schroniska w polskich Tatrach, legendarnej Piątki przy Pięciu Stawach Polskich.

„Pięć Stawów. Dom bez adresu”, Beata Sabała-Zielińska, 2020

„Pięć Stawów. Dom bez adresu”, Beata Sabała-Zielińska, 2020

Od blisko stu lat schronisko prowadzi jedna rodzina – słynny ród Krzeptowskich. Z czym się mierzą, jak żyją, jak wychowują dzieci i jak tworzą miejsce, które stali bywalcy nazywają domem? Czy każdy znajdzie w nim miejsce? O codzienności, tej zwykłej i niezwykłej, opowiadają szefowe schroniska: Marychna i Marta (a w swoim pamiętniku ich babcia – Maria Krzeptowska) oraz ludzie przez lata z nim związani.

To nie tylko historia domu gdzieś na końcu świata z własnym duchem i tożsamością. To także opowieści o tym, co wszyscy kochamy w górach: o pasji, braterstwie i pokorze. I punkcie, gdzie krzyżują się szlaki górskie i ludzkie.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

Beata Sabała-Zielińska – rodowita góralka, publicystka i dziennikarka radiowa, przez lata związana z Radiem ZET. Autorka i współautorka książek o Zakopanem. Zajmuje się głównie tematyką górską. Jej ostatnia książka „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”, opisująca misję i pracę ratowników TOPR-u, szybko stała się bestsellerem. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi studencką rozgłośnię UJOT FM.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum