15 listopada 2020 17:36

Tragiczny wypadek na Pedra Longa. Zginął Hannes Hofer

11 listopada miał miejsce śmiertelny wypadek na ścianie Pedra Longa na Sardynii. Zginął Hannes Hofer, doświadczony wspinacz z Południowego Tyrolu. To kolejna tragedia dla rodziny 27-latka, zaledwie 4 lata temu, także podczas wspinaczki, zginęła jego siostra.

„CROMOSOMI CORSARI”, Pedra Longa, Baunei

„CROMOSOMI CORSARI”, Pedra Longa, Baunei

Wypadek nastąpił na Cromosomi corsari, popularnej i pięknej drodze biegnącej na ścianie iglicy Pedra Longa. Choć trudności blisko 200-metrowej linii nie są wygórowane, sięgają 6b+, to droga jest opisywana jako “wymagająca uwagi”.

Hannes miał odpaść na ostatnim wyciągu (6b). Po ok. 20-metrowym locie doznał poważnych obrażeń głowy. Została uruchomiona akcja ratunkowa, niestety wspinacz zmarł na pokładzie śmigłowca.

Hannes Hofer

Hannes Hofer

27-latek  był doświadczonym wspinaczem i od kilku lat instruktorem. W tym roku wytyczył np. 250-metrową drogę Pagu toga 7a, która także biegnie na sardyńskim klifie. Przez wiele lat uprawiał snowboarding na poziomie profesjonalnym, łącznie ze startami w Pucharze Świata.

To już kolejna tragedia związana ze wspinaniem dla rodziny Hoferów. W 2016 roku w wypadku wspinaczkowym na Cima Santer zginęła Hellene. Starsza siostra  Hannesa także miała wtedy 27 lat.

Źródło: fanpage.it
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum