13 listopada 2020 09:36

Olga Niemiec przechodzi “Amores Perros” 8A+

Najpierw było Amores Perros dla leszczy 7C+ (to jeszcze pod koniec października), a w listopadzie padło już właściwie Amores Perros 8A+. Taki jesienny super zestaw w Borzęcie skompletowała Olga Niemiec (KS Korona, Camp, Headcrash).

W żółtych kolorach liści. Ola na “Amores Perros” 8A+ (fot. Marcin Ciepielewski / Images of Passion)

Amores Perros 8A+ Dominika Kobrynia z 2010 roku to najmocniejszy boulder pokonany przez Olgę. Zresztą także spory przeskok w drabince trudności, bo wcześniej Olga nie notowała ósemkowych przejść. O wizycie w Borzęcie mówi:

W sumie na baldzie spędziłam 5 dni, z czego pierwsze dwa dni zajęło mi zrobienie łatwiejszej wersji za 7C+. Potem, zastanawiając się co dalej, stwierdziłam, że naturalnie będzie wstawiać się w trudniejszą wersję za 8A. Ruchy na górnym baldzie porobiłam w ciągu 30 min. Potem dopiero dowiedziałam się, że to A+… Balder pierwsza klasa, a mówię to świeżo po powrocie z Fontainebleau  ;). Przyjemne chwyty, dalekie ruchy i kluczowa lewa pięta :).

Pierwszą dziewczyną, która zrobiła Amores Perros – już cztery lata temu – była Gosia Rudzińska. Wtedy było to jedno najlepszych boulderowych wyników wśród Polek (i w zasadzie nadal jest). Premierowe 8A+ należy Sylwii Buczek, która 2015 roku przeszła Freerunner 8A+ w rejonie Silvretta.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum