26 listopada 2020 19:12

Nirmal ‘Nims’ Purja – kolejny chętny na zimowe K2

Nirmal ‘Nims’ Purja ogłosił zamiar wejścia zimą 2020/21 na K2. Przypomnijmy, że ten właśnie himalaista wsławił się zdobyciem wszystkich ośmiotysięczników w zaledwie 189 dni.

Nirmal 'Nims' Purja (fot. FB Nims)

Nirmal ‘Nims’ Purja (fot. FB Nims)

Jak na razie niewiele wiemy o szczegółowych planach 37-letniego Nirmala ‘Nims’ Purji. Patrząc jednak, jak sprawnie udało mu się zorganizować błyskawiczne wejście na wszystkie ośmiotysięczniki, szansa, że zobaczymy go pod K2 tej zimy, jest bardzo duża.

Wydaje się, że naturalne byłoby dołączenie się Nirmala do planowanej dużej wyprawy nepalskich Szerpów. Tę wyprawę organizuje Mingma Gyalje Sherpa.

Wygląda na to, że tłok pod K2 będzie tej zimy ogromny. Będzie działała tam bardzo liczna (45 osób!) wyprawa agencji Seven Summits Trek, w jej składzie znajduje się jeden Polak – Waldemar Kowalewski.

W Pakistanie jest już też John Snorri. Islandczyk poprowadzi malutką wyprawę, w której skład wchodzą jeszcze Muhammad Ali Sadpara wraz synem Sajidem Ali.

Wiemy też o kolejnych wspinaczach, którzy zamierzają zameldować się tej zimy pod K2…

PS Niestety, wygląda na to, że z każdą kolejną ogłaszaną wyprawą szanse na sportową realizację celu, czyli wejście bez korzystania z tlenu z butli, są coraz mniejsze…
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Skad ten komentarz [31]
    "PS Niestety, wygląda na to, że z każdą kolejną ogłaszaną…

    27-11-2020
    jerrygwizdek