10 listopada 2020 16:05

Mistrzostwa Europy bez Włochów. Do Moskwy nie wybiera się też Janja Garnbret

W Mistrzostwach Europy w Moskwie (20-29 listopada)* nie zobaczymy wielu zawodników ze ścisłej czołówki. Z udziału w imprezie rezygnują nie tylko federacje poszczególnych krajów, ale także poszczególni zawodnicy.

Janja Garnbret (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

Na wyjazd do Moskwy nie zdecydowała się między innymi jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii Janja Garnbret, mimo że Słoweńcy będą obecni na ME (inna sprawa że w wąskim składzie: Vita Lukan, Jernej Kruder i Anze Peharc).

Garnbret:

Zawsze lubiłam imprezy mistrzowskie, jednak zdecydowałam się nie uczestniczyć w zbliżających się zawodach w Moskwie. Przy zaledwie kilku rozegranych imprezach w tym roku ta decyzja była jeszcze trudniejsza, ale w obecnej sytuacji czułabym się źle, gdybym pojechała.

Na Mistrzostwa nie wybiera się też ekipa Włoch, która tym samym dołączyła do wielkich nieobecnych – Austrii i Francji.

* Mistrzostwa Europy w Moskwie to jedna z czterech kontynentalnych imprez (obok Mistrzostw Afryki, Azji i Oceanii), które mają wyłonić pozostałych olimpijczyków w naszej dyscyplinie. W przypadku, jeśli Mistrzostwa by się nie odbyły, pozostałe miejsca na Igrzyska zostaną przydzielone w oparciu o ranking Mistrzostw Świata 2019 w Hachioji. O wyjazd do Tokio w przyszłym roku nie musi się martwić między innymi wspomniana Janja Garnbret, która awans olimpijski wywalczyła sobie już wcześniej.

źródło: Instagram, mountain.ru
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum