23 listopada 2020 15:06

Markowe kije narciarskie – jakie wybrać na sezon 2020/2021? [sponsorowany]

Kije narciarskie to element, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnego narciarza. Dzięki nim uzyskujemy odpowiednią stabilność, możemy się łatwiej poruszać po stoku, czy podeprzeć w razie zachwiania. Sprawdźmy, jakie kije narciarskie oferują nam w tym sezonie najlepsi producenci i czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze.


Czym powinny cechować się kije narciarskie zjazdowe?

Najważniejsze cechy, jakich oczekują narciarze od swoich kijków to wytrzymałość i lekkość. Odpowiednio dobrane materiały i waga kijków oddziałują w dużym stopniu na naszą jazdę, dlatego warto poważnie przemyśleć ten zakup, najlepiej wybierając się do sklepu narciarskiego i biorąc kilka modeli w dłonie.

Kije narciarskie tworzone są z różnych materiałów, obecnie najczęściej spotykamy się z modelami wykonanymi z aluminium, włókna węglowego lub szklanego.

Aluminiowe kije narciarskie są najczęściej spotykane i najtańsze. Są polecane narciarzom na każdym stopniu umiejętności, sprawdzą się u praktycznie każdego, a dzięki niskiej cenie nie obciążają dodatkowo budżetu narciarza. Takie kijki mają jednak swoje wady – aluminium to sztywny materiał, który po pewnym czasie może powodować u narciarzy dyskomfort i ból nadgarstków.

Wybierając kije narciarskie wykonane z włókna szklanego lub węglowego musimy liczyć się z koniecznością wydania na nie minimum 2 razy więcej, niż na model z aluminium. Zapewniamy tym sobie jednak wyższy komfort, przy pomocy znacznie lepszej elastyczności materiału.
Osoby początkujące spokojnie mogą wyposażać się w aluminiowe kije narciarskie. Z czasem i tak wymienia się sprzęt i inwestuje w lepsze rozwiązania, a dzięki przetestowaniu danego materiału po pewnym czasie jesteśmy w stanie określić, czy jego wady nam przeszkadzają. Jeżdżąc mało z pewnością nie odczujemy bólu nadgarstków, nie ma więc potrzeby od razu inwestować w najlepszy model w wysokiej cenie.

Kije narciarskie (fot. Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl)

Jak wybrać dobrze dopasowane kije narciarskie?

Modele zjazdowe najczęściej dobiera się w rozmiarze około 50 cm krótszym od naszego wzrostu. Jeżeli będą to nasze pierwsze kije narciarskie, to najlepiej wybrać się po zakup do profesjonalnego sklepu narciarskiego – uzyskamy nie tylko poradę co do doboru, ale i przymierzymy się do kilku modeli. Trzymając kije nasze łokcie powinny być ugięte pod kątem 90 stopni. Warto przy okazji mierzenia zważyć w rękach poszczególne modele, by uznać czy ich waga jest dla nas odpowiednia i nie będą nam przeszkadzały.

Kije narciarskie damskie występują nie tylko w ciekawych wersjach kolorystycznych, ale bardzo często od modeli dla panów różnią się średnicą. Dzięki temu są lżejsze i bardziej dopasowane do potrzeb kobiet. Dodatkową zmianą, z jaką możemy się spotkać w takich modelach jest rodzaj chwytu, gdyż ten będzie przystosowany do mniejszych, innych anatomicznie dłoni damskich.

Kije narciarskie męskie zazwyczaj mają więc większą średnicę i inaczej ukształtowany chwyt. Zaprojektowane są tak, by odpowiadać męskim potrzebom i zapewniać osobom o wyższej wadze lepsze wsparcie.

Kije narciarskie dziecięce również będą różniły się od modeli dorosłych głównie chwytem dostosowanym do mniejszych, dziecięcych dłoni. Ich waga nie powinna przeszkadzać młodzieży w swobodnym poruszaniu się, a średnica dobrana jest odpowiednio, by nie podnosić ich wagi i zapewniać wytrzymałość konstrukcji.

Gdzie kupić najlepsze kijki na narty

Specjalistyczne sklepy narciarskie to zawsze najlepszy wybór jeśli chodzi o zakup sprzętu do tego wspaniałego sportu. Jednym z takich miejsc jest SnowShop, którego placówki stacjonarne znajdziemy w stolicy i trójmieście, a także skorzystamy z jego pełnej oferty przez internet. Kije narciarskie Warszawa możemy nabyć w dwóch miejscach – na Pradze, przy ulicy Ostrobramskiej 38b, a także Bemowie, ul. Wrocławska 25. W trójmieście kije narciarskie Gdańsk znajdziemy w SnowShopie w galerii City Meble – przy alei Grunwaldzkiej 211. Kije narciarskie online możemy kupić pod adresem snowshop.pl.

Kupując kije narciarskie należy kierować się własnymi potrzebami i stopniem umiejętności. Odpowiednio dobrany model będzie nam doskonale służył, zapewniając potrzebne na stoku wsparcie, bezpieczeństwo i stabilność.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Sklepy stacjonarne:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl
Artykuł sponsorowany
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum