21 listopada 2020 17:56

Marcin Dzieński z brązowym medalem mistrzostw Europy

Świetnie wystartował w mistrzostwach Europy Marcin Dzieński. Polak wywalczył w Moskwie brązowy medal. Ustanowił także rekord Polski (5.59).

Marcin Dzieński i radość z wygranego biegu o brąz

Marcin Dzieński biegał świetnie od kwalifikacji, w których wykręcił swój życiowy czas (5.75) i ustanowił nowy rekord Polski. Nie inaczej było w rundzie finałowej. Pewnie pokonywał kolejnych rywali, aż natknął się na Lwa Rudatskiego. Mimo wykręcenia kolejnej życiówki (5.65) czekała go już “tylko” bitwa o brąz.

A w niej klasowo pokonał Vladislava Deulina, przy okazji ustanawiając kolejny rekordowy czas. 5.59 to teraz nowy rekord Polski. To naprawdę udany powrót na podium ważnych imprez. Poprzedni sezon nie był zbyt dobry dla Marcina. Brawo!

Mistrzem Europy został Ukrainiec Daniło Bołdyriew, a wicemistrzem Rosjanin Lew Rudatskij.

Ola Mirosław doznała bolesnej kontuzji podczas finałów

Wśród pań mogliśmy w finałach kibicować aż pięciu Polkom, przez kwalifikacje przedarły się: Aleksandra Natalia KałuckieAnna Brożek, Aleksandra Mirosław, Patrycja Chudziak.

Dziewczyny niestety nie biegały na medal. Największy pech dotknął naszą mistrzynię. Ola Mirosław doznała bolesnej kontuzji podczas jednego z biegów. Miejmy nadzieję, że uraz nie jest bardzo poważny.

Ogromną szansę na srebro, a może nawet złoto, zaprzepaściła Aleksandra Kałucka. W biegu, który dawał jej wejście do ścisłego finału, nie dosięgnęła zegara w praktycznie wygranym biegu. Zawody skończyła na 4. miejscu. Nie mogło być inaczej, o brąz walczyła ze świetnie dysponowaną Julią Kapliną, wystarczy  powiedzieć, że Rosjanka na tych zawodach ustanowiła rekord świata 6.96.

Tym sposobem damskie podium należało w całości do gospodarzy, a nasze panie wywalczyły miejsca poza podium: