17 listopada 2020 09:12

Lucija Tarkus przeskakuje na poziom 8c+: pada “Beautiful Pain” w Kotečniku

Słoweńcy, podobnie zresztą jak Austriacy czy Francuzi, mają młodych talentów od groma. Jedną z obiecujących zawodniczek jest Lucija Tarkus. 17-latka poprowadziła ostatnio Beautiful Pain 8c+ w Kotečniku (Celje).

Lucija Tarkus w Arco (fot. Fabian Poels)

***

Beautiful Pain jest jedną z najtrudniejszych dróg w Kotečniku. Biegnie solidnie przewieszoną ścianą sektora Oboki, jednego z jedenastu w całym rejonie, do tego najbardziej wymagającego. Ponad 60 atletycznych ruchów jako pierwszy połączył w całość pięć lat temu Słoweniec Anže Varga.

Lucija Tarkus nie miała większych problemów z pokonaniem siłowego ciągu Beautiful Pain, droga padła już drugiego dnia prób. Co ciekawe zaliczyła tym samym niezły przeskok z poziomu 8b+ na 8c+. Podobna sztuczka udała się w ubiegłym roku jej młodszej rodaczce. 14-letnia Ema Seliškar także przeszła Beautiful Pain, nie mając wcześniej na koncie żadnego 8c (później nadrobiła zaległości, prowadząc Kmečka malca-Butnskala 8c).

Wygląda na to, że Beautiful Pain to dobry wybór na szybki awans w drabince ;). A poważnie, Lucije Tarkus możecie kojarzyć ze startów w zawodach, nie tylko juniorskich. W jednym rozegranym w tym roku seniorskim Pucharze Świata w Briançon (powadzenie) walczyła w finale, ostatecznie zajęła świetne 9. miejsce.

źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum