7 listopada 2020 21:51

Julia Chanourdie trzecią kobietą na 9b! Poprowadziła „Eagle 4”

Fantastycznego przejścia dokonała Julia Chanourdie. Francuzka poprowadziła Eagle 4 i stała się tym samym trzecią kobietą w historii, która była w stanie pokonać takie trudności.

Julia Chanourdie

Julia Chanourdie (fot. arch. J. Chanourdie)

Eagle 4 to realizacja Adama Ondry w Saint Léger, otwarty projekt, który Czech poprowadził w 2018 roku. Znajduje się w sektorze Praniania. Drogę tę dwa lata później powtórzył jako pierwszy Francuz Hugo Parmentier. Jak wygląda ta linia możecie zobaczyć na filmie:

Trzeba zauważyć, że forma Francuzki poszybowała w tym roku mocno w górę. W niecałe 12 miesięcy udało jej się podnieść swój poziom o dwa stopnie. Na początku roku poprowadziła Super Crackinette, swoje pierwsze 9a+. Teraz padło 9b.

Warto dodać, że jej baza poprowadzonych 9a nie jest specjalnie bogata. Julia ma na koncie tylko 4 takie drogi: Ground Zero (2017), Molasse’son (2018), La Cabane au Canada (2018) i Sang Neuf (2020).

Być może za sukces odpowiada przerwany rytm przygotowań olimpijskich. Francuzka wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które jak wiemy zostały przełożone na przyszły rok.

Do tej pory jedynie dwóm kobietom udało się pokonać trudności 9b. Pierwsza była Angela Eiter (La Planta de Shiva, 2017) a druga Laura Rogora (Ali Hulk Extension Total sit start, 2020).

Źródło: fanatic-climbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum