19 listopada 2020 09:37

“Ephyra” 8C+ powtórzona. Na topie staje Włoch Niccolò Ceria [FILM]

Włoch Niccolò Ceria zrobił pierwsze powtórzenie jednego z najtrudniejszych szwajcarskich problemów – Ephyra 8C+ w Chironico.

Niccolò Ceria i “Ephyra” 8C+ (fot. arch. N. Ceria)

***

Ephyra to jeden ze starych, długo czekających na rozwiązanie problemów w Chironico. Sam Niky Ceria zwrócił uwagę na boulder już w 2014 roku, linia wydała mu się zresztą bardziej atrakcyjna od sąsiedniego From Dirt Grows Flowers (8C). Przechwytów próbował wtedy z Jimmym Webbem, później na kilka lat odpuścił projekt. Pierwszy na topie, wiosną ubiegłego roku, stanął właśnie Amerykanin James Webb. Ceria klepnął teraz pierwsze powtórzenie.

Niky Ceria i Ephyra (Mellow):

Pod względem trudności Ephyra plasuje się na pierwszym miejscu w kapowniku Włocha, co nie znaczy nie przechodził wcześniej równie ciekawych linii. 27-latek ma za sobą między innymi pierwsze powtórzenie głośnego Shantaram, otwartego przez Bernda Zangerla w 2013 roku w Osen (Norwegia). Ma własny problem 8C – Ziqqurat we włoskim rejonie Gaby plus przejścia kilku innych 8C, w tym Paint it Black w Rocky Mountain National Park i The Big Island w Fontainebleau. Ma wreszcie piękne highballe, między innymi Goemon w Pietra del Toro.

źródło: FB N. Ceria
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum