2 listopada 2020 07:43

Bartłomiej Przedwojewski wygrywa Golden Trail Championship

Bartłomiej Przedwojewski zwyciężył w Golden Trail Championship, prestiżowych zawodach w biegach górskich. To ogromny sukces dla Polaka, który zaledwie kilkanaście miesięcy temu wdarł się do światowej elity biegaczy górskich.

Bartłomiej Przedwojewski na mecie finałowego etapu Golden Trail Championship

Golden Trail Championship na Azorach był finałem prestiżowego cyklu zawodów w biegach górskich, przeprowadzanych na całym świecie.  Na starcie stanęli najlepsi górscy biegacze świata, a pula nagród sięgała 100 tys. euro. Finałowa azorska trasa liczyła 113 km i zawodnicy mieli łącznie do pokonania w górę 6100 metrów.

Zawody składały się z prologu i czterech etapów. Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomona) wygrał je w świetnym stylu. Był najszybszy w dwóch etapach, a w pozostałych zajął 2. miejsce. To chyba największy sukces polskiego reprezentanta w historii biegów górskich.

W zawodach startowali także Mirosława Witowska i Marcin Rzeszótko. Zajęli 18. i 17. miejsce.

Źródło: goldentrailseries.com