9 października 2020 11:11

Skała Wowodnik – nowy rejon w Skarżycach

Mamy przyjemność poinformować Was o nowym rejonie na mapie Jury Północnej. Skała nazywa się Wowodnik i oferuje 12 dróg o zróżnicowanym stopniu trudności. Skała jest o tyle unikatowa, iż oferuje drogi w przewieszeniu.

Skała Wowodnik (fot. Leszek Iwan)

Na Wowodniku znajdują się drogi o wystawie wschodniej, południowej oraz zachodniej. Nie jest to najlepsze miejsce na letnie upały, natomiast na ciepłe wiosenne i jesienne dni rejon jest idealny. Na dzień dzisiejszy poprowadzono 11 dróg w wycenach od IV do VI.4+. Do rozwiązania na skale pozostał  jeden projekt zamknięty.

Pomimo intensywnej pracy nie udało się nam idealnie wyczyścić chwytów i stopni, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Ściana południowa jest dość krucha, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas asekuracji. Bardzo prosimy także o rozsądne parkowanie pojazdów i zachowanie ciszy w rejonie (nieodległe domostwa).

Materiały na obicie skały pochodzą z puli Naszych Skał oraz zasobów prywatnych. Chcielibyśmy podziękować Naszym Skałom oraz TrafoBaseCamp za wsparcie i pomoc przy projekcie.

WOWODNIK TOPO

Serdecznie zapraszamy na Macierz! Do zobaczenia w skałach.

Leszek Iwan, Jakub Kruszka

Przewodnik “Jura Połnocna” G. Rettingera (wyd. 3, 2020) jest znów dostępny w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum