20 października 2020 08:18

Sean Bailey i trzecie przejście “Box Therapy” 8C+

Sean Bailey ekspresowo awansuje w drabince boulderowej. Najpierw robi rozgrzewkowo kilka 8B+, w kolejnych dniach przechodzi pierwsze 8C – trawers o nazwie White Noise, i jeszcze dokłada Box Therapy 8C+. Oba problemy są autorstwa Daniela Woodsa i oba znajdują się w Rocky Mountain National Park (Kolorado).

Amerykanina obserwowała w akcji jego Isabelle Faus, wyraźnie pod wrażeniem rodaka:

https://www.instagram.com/p/CGfwGDtjzop/

***

Trudniejszy z dwóch boulderów, Box Therapy, Daniel Woods otworzył jesienią 2018 roku Poza trudnościami samego problemu niemałym wyzwaniem jest też samo dotarcie pod niego –  głaz znajduje się poza głównymi szlakami i trzeba się nastawić na dłuższy spacer (jakieś 10 km). Kamień odkrył przed kilkunastu laty Tommy Caldwell i wytyczył na nim wówczas Spread Eagle V11. Woods dodał do niego niższy start. W sumie wyszło 18 przechwytów, w 50 stopniowym przewieszeniu.

Drugie przejście Box Therapy zrobił w tym roku Drew Ruana. Trzecie powędrowało teraz do Seana Bailey’ego.

Tak wygląda Box Therapy:23-letni Sean Bailey zdążył już zostać mistrzem kraju w boulderingu (2019). Ma też zrobione dwa klasyki w skałach; cztery lata temu wspiął się na Biographie 9a+ w Céüse (czternasty na złotej liście), a ubiegły sezon zaznaczył przejściem Joe Mama 9a+ w Olianie.

źródło: Instagram Isabelle Faus, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum