23 października 2020 11:49

Rafał Sławiński otrzyma Summit of Excellence Award w Banff

W ramach 45. Banff Centre Mountain Film and Book Festival, jednego z najważniejszych górskich festiwali na świecie, nagrodzony zostanie Rafał Sławiński, wybitny alpinista urodzony w Polsce.

Rafał Sławiński (fot. banffcentre.ca)

Rafał Sławiński (fot. banffcentre.ca)

Nagroda Summit of Excellence Award jest przyznawana podczas festiwalu w Banff od 1987 i została poświęcona pamięci kanadyjskiego alpinisty Billa Marcha. Jej celem jest wskazywanie wspinaczy, którzy wnieśli ważny wkład w rozwój wspinania w Kanadzie.

O tegorocznym laureacie Joanna Croston dyrektor festiwalu w Banff pisze:

Rafał jest uważany za mistrza w wyszukiwaniu nowych linii. Jego wyjątkowa zdolność do przesuwania granic tego co możliwe, sprawiła że pozostawił bezprecedensowe dziedzictwo we wspinaczce mikstowej. Wszyscy Kanadyjczycy powinni być dumni z wkładu Rafała.

Dodajmy, że wszyscy Polacy również :). Rafał ma na koncie mnóstwo nowych linii mikstowych w Canadian Rockies oraz pierwsze zimowe przejścia trudnych dróg. Za pierwsze wejście na K6 West (7040 m), dokonane w 2013 roku został wspólnie Ianem Welstedem, nagrodzony Złotym Czekanem.

Obszerny biogram Rafała znajdziecie w tekście: Rafał Sławiński – gość 7. KFG.

Tegoroczny festiwal ze względu na pandemię COBID-19 odbędzie się w formule online w dniach 31 października – 8 listopada.

Źródło: banffcentre.ca
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum