10 października 2020 08:04

Boulderowanie na wysokości 2 tys. m n.p.m. Nacho Sánchez otwiera „El Proyecto de tu vida” 8C

Całkiem fajnie prezentuje się świeżo otwarty projekt jednego z hiszpańskich mocarzy Nacho Sáncheza. Równie atrakcyjne jest zresztą samo miejsce – Hoya Moros (Hoyamoros), rejon w prowincji Salamanka położony powyżej 2000 m n.p.m.

Hiszpan na „El Proyecto de tu vida” 8C (kadr w filmu)

***

Nowość Nacho Sáncheza w Hoya Moros nazywa się El Proyecto de tu vida. Jak na tak mocną wycenę, Hiszpan dał 8C, boulder padł szybko. Na rozwiązanie wystarczyły cztery dni. Tak wygląda nowe dzieło hiszpańskiego boulderowca:

https://www.instagram.com/p/CGC2-86o6H-/

El Proyecto de tu vida jest pierwszym tak trudnym przejściem Sáncheza od lutego 2018 roku, powtórzył wtedy El indomable w Tamajón autorstwa swojego rodaka Alberto Rocasolano (oryginalnie 8C+). Natomiast na przestrzeni lat Hiszpan przeszedł wiele trudnych boulderów, w tym: Crisis  8C/C+ i Insomnio 8C (oba w Crevillente), Cthulhu 8C w Arnao czy Entropíę 8C w Castillo de Bayuela.

A wracając do Hoya Moros. To jedna z topowych hiszpańskich miejscówek boulderowych, zresztą także wymarzona przestrzeń dla uprawiania wszelakich sportów – rowerów górskich, biegów górskich czy narciarstwa.

(fot. Carles de Diego)

Granitowy rejon znajduje się w prowincji Salamanka, niedaleko miasta Candelario, około 2,5-3 godziny jazdy z Madrytu. Z racji położenia najlepiej przyjechać tu latem. Trzeba się też przygotować na dłuższe podejście, mniej więcej 2 godziny marszu, samochód najlepiej zostawić w wiosce Candelario. Ale z pewnością warto się zmęczyć. Bouldery można liczyć tu w setkach (ponoć nazbierało się już ponad 1000), wśród nich jest sporo trudnych, do 8C.

źródło: Instagram, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum