13 października 2020 12:55

18-letnia Martina Demmel i jej własne 8c: “Formiert” w Kochel

W ubiegłym roku nie miała jeszcze żadnej drogi 8c, w tym nazbierała już dziesięć. A przy ostatniej widnieje dodatkowo FA. 18-letnia Martina Demmel zrobiła pierwsze przejście starego projektu w bawarskim rejonie Kochel – powstało Formiert 8c.

Martina Demmel na wytrzymałościowej “Formiert” 8c. Kochel (fot. Steep Paradise)

Niemka nie jest co prawda pewna wyceny, ale i tak postęp, jaki zrobiła w ostatnich miesiącach, robi wrażenie. Co do samej nowości… Do prób zachęcił Martinę stały bywalec i autor najtrudniejszych tutejszych dróg (i boulderów), Toni Lamprecht. Linia była starym, zapomnianym projektem pomysłu Markusa Meiera, najprawdopodobniej przez wiele lat nikt się w nią nie wstawiał. To jednocześnie wersja prostująca (i ponoć bardziej logiczna) do Ratzfatz zum ratzplatz 8b+. Przy tej ostatniej też widnieje nazwisko Niemki jako autorki.

Więcej o nowej drodze na profilu Niemki.

Jeszcze wiosną Martina Demmel nie za bardzo wierzyła, że jest gotowa na atakowanie dróg z poziomu 8c. Przepustką okazała się doskonale znana Odd Fellows Markusa Bocka na Pornowand. Swoje pierwsze 11- Niemka zrobiła przy tym błyskawicznie, bo już w drugim dniu. Potem poszło już z górki, padały kolejne frankenjurajskie klasyki – Roof Warrior, Battle Cat, Father and Son, Klondike Cat z przerwą na King of the bongo w Rottachbergu. Następnie Janus i Götterquergang lang w Nassereith i wreszcie Dures Limites w Céüse.

źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum