14 października 2020 10:13

8B+ w Rudawach Janowickich, otwiera Martin Stráník [aktualizacja]

Martin Stráník, najsilniejszy czeski boulderowiec obok Adama Ondry, z wizytą w Rudawach Janowickich. Efekt? Jest pierwsze 8B+ w rejonie.

Martin Stráník i “Chalk Norris” SD 8B+ (fot. FB M. Stráník)

***

[Aktualizacja]

Jest film z przejścia i równie ciekawa dyskusja po ;):

Próbkę tego, co oferują boulderowcom Rudawy (z liną, wiadomo, zawsze było fajnie), możecie zobaczyć na filmach (to za chwilę). Tymczasem Martin Stráník dołożył w rejonie coś od siebie, i to coś bardzo trudnego. Zrobił mianowicie wersję SD, Czech pisze o sześciu dodatkowych ruchach, do świetnego problemu Chalk Norris 8A autorstwa Kuby Września. W efekcie mamy pierwsze 8B+ w Rudawach.

Dwa filmy ze smakowitymi boulderami i mocną ekipą w akcji. Rudawy Janowice, Fajka (Local Climbing Support):

Martin lubi się od czasu do czasu zapuścić w polskie rejony, ma tu zresztą całkiem sporo boulderów swojego pomysłu. Jednym z najbardziej znanych jest Czech Star 8A+ (oryginalnie 8B) na Okapie w Skałkach Teściowej, niedaleko Szklarskiej Poręby. Notabene odpowiedź na czeską wersję dał w 2015 Tomek “Kadej” Kazimierski, otwierając Polish Star 8B.

PS Wiosną tego roku podpalone zostało lądowisko znajdujące się pod okapem na Skałkach Teściowej. Pod wpływem wysokiej temperatury zniszczeniu uległa duża powierzchnia tego świetnego boulderu (patrz: Wandalizm na Skałkach Teściowej. Zniszczony m.in. „Polish Star”).

źródło: FB Martin Stráník, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum