3 października 2020 12:13

IFSC o kwalifikacjach do Igrzysk: oświadczenie

Kolejne doniesienia z pokładu IFSC. Nieprzerwanie trwają debaty, co zrobić, żeby choć trochę uporządkować „bałagan” spowodowany koronawirusem. Za rok prawdopodobnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a nie dokończono jeszcze kwalifikacji do najważniejszej imprezy sportowej 2021 (o systemie kwalifikacyjnym pisaliśmy TUTAJ). Co zatem zrobić, jeśli nie uda się rozegrać planowanych na ten rok mistrzostw kontynentalnych?

Jessica Pilz, Chamonix 2018 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

2 października zarząd IFSC zorganizował posiedzenie nadzwyczajne, na którym dyskutowano o planowanych kontynentalnych mistrzostwach Europy, Afryki, Azji i Oceanii, które mają się odbyć jeszcze w tym roku, i które mają zapewnić olimpijski awans jednej zawodniczce i jednemu zawodnikowi (na każdym kontynencie). Poniżej komunikat IFSC:

  1. System kwalifikacji, zatwierdzony przez MKOI w kwietniu 2020, nie będzie modyfikowany.
  2. W przypadku, kiedy kwalifikacyjne zawody kontynentalne nie odbędą się przed końcem 2020 roku, pozostałe miejsca na Igrzyska zostaną przydzielone w oparciu o ranking Mistrzostw Świata 2019 w Hachioji.
  3. Rady kontynentalne i organizatorzy planowanych zawodów zobowiązują się do zastosowania wszelkich niezbędnych środków, gwarantujących zdrowie i bezpieczeństwo zawodnikom, delegatom i wszystkim zaangażowanym etc. Dlatego też każda rada ma zaplanować telekonferencję z przedstawicielami swojej federacji celem ustalenia mających wejść w życie procedur i przepisów.
  4. IFSC pozostanie w kontakcie z organizatorami zawodów i lokalnymi władzami, by zapewnić, że kraj gospodarza nie nakłada ograniczeń dotyczących podróży, które mogłyby uniemożliwić udział zawodnikom i delegacjom udział w imprezie.

Igrzyska w Tokio planowo mają się odbyć w dniach 23 lipca – 8 sierpnia. Dla wspinaczy szczególnie istotna data, bo to debiut naszej dyscypliny wśród sportów olimpijskich – same rundy wspinaczkowe rozegrane zostaną w dniach 3-6 sierpnia.

Patrz też: Wstępny kalendarz imprez na rok 2021.

źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum