1 października 2020 09:27

Koreański “Soul Rock Dance”. Otwiera Hyunbin Min i stawia na 9b

Zaskakujące wieści płyną z Korei. Pochodzący z Seulu Hyunbin Min informuje o narodzinach pierwszego 9b w kraju – na miano najtrudniejszej koreańskiej drogi zasługuje według 31-latka powstała kilka dni temu Soul Rock Dance. Kosztowała Mina jedenaście prób.

Hyunbin Min na “Soul Rock Dance” (fot. arch. H. Min)

***

Hyunbin Min dał się poznać jako świetny zawodnik Pucharu Świata w prowadzeniu. Były sezony, kiedy stawał na pucharowym podium. W 2013 roku zajął czwarte miejsce w końcowym rankingu, w 2018 był w generalnej klasyfikacji piąty. Zdobywał też tytuły mistrza Azji (w prowadzeniu i boulderingu). Niemniej o skalnych wyczynach Koreańczyka nie było jak dotąd specjalnie głośno. Wiadomo, że ma na koncie między innymi Open your mind direct 9a (9a/a+, 2017) w Santa Linya. Skąd więc tak odważna licytacja?

Hyunbin porównuje swoją Soul Rock Dance właśnie z Open your mind direct, twierdząc, że ta pierwsza jest dużo trudniejsza. I dodaje:

Dwa razy próbowałem też First Round First Minute 9b (kilkunastometrowy ekstrem Chrisa Sharmy w Margalefie – red). Porównałem swoją drogę do tych dwóch linii. Mam nadzieję, że sytuacja na świecie wkrótce się poprawi, a wtedy wielu mocnych wspinaczy przyjedzie i spróbuje. Ta droga jest zdecydowanie w moim stylu.

Soul Rock Dance wygląda tak:

źródło: Instagram, kletterblock.de
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum