17 października 2020 14:05

Aktywna mama… Caroline Ciavaldini prowadzi „Une Jolie Fleur…” 8b

Caroline Ciavaldini poprowadziła 300-metrową drogę Une Jolie Fleur dans une Peau de Vache w Verdon. Fajne przejście, tym bardziej, że Francuzce udało się pogodzić realizację tego projektu z opieką nad 1,5-rocznym synem.

„Une jolie fleur dans une peau de vache” 8b

„Une jolie fleur dans une peau de vache” 8b

Wspinaczkowe małżeństwo Caroline i Jamesa od początku zdecydowało, że pojawienie się nowego członka rodziny nie zamknie ich w domu. Minionej jesieni eksplorowali, wspólnie z synem, region Tigraj w Etiopii w poszukiwaniu starożytnych dróg i nowych przygód.

Une jolie fleur dans une peau de vache to 7-wyciągowa droga w Verdon. Trudności kolejnych wyciągów wyglądają następująco: 6b+, 8b, 7b, 8a, 5+, 8a, 6b.

Caroline poświęciła dwa dni lipca na rozpatentowanie drogi, w tym czasie 1,5-rocznym synem opiekował się szczęśliwy tata, czyli James Pearson. Kolejną okazję do zmierzenia się z linią udało się zorganizować miesiąc później i tym razem James zamienił się w “Mr. Perfect Belayer”.

Caroline Ciavaldini na „Une jolie fleur dans une peau de vache” 8b

Caroline Ciavaldini na „Une jolie fleur dans une peau de vache” 8b

Przesłanie Caroline jest jasne:

Moje osiągnięcie nie zamyka się w stopniu; od dłuższego czasu wiem, że stopnie są względne. Na końcu nie ma znaczenia, czy jest to 9c czy 7c; nikogo to nie obchodzi! To tylko wspinanie. Tylko MOJA satysfakcja może sprawić, że zdecyduję się poddać strachowi, zmęczeniu, a potem nadziei, wierze i zmienić je w pasję.

Źródło: Wild Country
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum