21 października 2020 11:41

Barbara Zangerl po mistrzowsku: tym razem trad „Anna Kournikova” 8b+

Austriaczka Barbara Zangerl poradziła sobie z kolejną klasową rysą na własnej asekuracji – w Valle dell’Orco padła Anna Kournikova 8b+.

Barbara Zangerl i „Anna Kournikova” 8b+. Startowa palczasta rysa przechodzi później w przerysę w dachu (fot. Jacopo Larcher)

***

Anna Kournikova, znajdująca się dokładnie w Vallone di Piantonetto, to dzieło jednego z najlepszych rysowych wspinaczy, Toma Randalla. Wraz z Peterem Whittakerem (chyba najbardziej znany duet „rysowców”, czyli sympatyczni Wide Boyz) dostrzegli potencjalną linię ponad dekadę temu, ale wówczas startowa, wąziutka rysa była poza ich zasięgiem. Udało się wytyczyć jedynie łatwiejszy wariant o nazwie Fat Tony 7b+/c.

Europejska Cobra Crack , bo tak ją wówczas nazwali, musiała poczekać na otwarcie do 2013 roku. Wtedy wrócił na nią już sam Randall. Powstał jeden z najtrudniejszych tego typu tradów w Europie.

Teraz padło pierwsze kobiece przejście. W akcji oczywiście niezrównana Barbara Zangerl. Niedługo przed Anną Kournikovą Austriaczka wspięła się na jeszcze słynniejszą, legendarną już Greenspit Didiera Berthoda (zwycięską walkę stoczył na niej ostatnio także Jacopo Larcher). Zestaw tradowych przejść Barbary jest naprawdę imponujący…

źródło: FB B. Zangerl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum