6 października 2020 15:31

RAP wytycza drogę „Anosmia” 8b+ (250 m) w Macedonii

Ekipa Le Roc Aventure Programme (RAP) wytyczyła drogę Anosmia 8b+ (250 m), trudną wielowyciągówkę w pięknym wapiennym rejonie Mavrovo w Macedonii.

„Anosmia” 8b+, Mavrovo, Macedonia

„Anosmia” 8b+, Mavrovo, Macedonia

Le Roc Aventure Programme (RAP) to program prowadzony przez francuską federację (FFME), w którym jednorazowo bierze udział 6-osobowy team młodych, utalentowanych francuskich wspinaczy. Jego celem jest poszerzenie horyzontów wspinaczkowych jego uczestników. Obejmuje wspinaczkę wielowyciągową, naturalną asekurację oraz wytyczanie dróg wielowyciągowych. Dwuletni cykl szkolenia młodej ekipy kończy wyprawa eksploracyjna. Opiekunami grupy są tak doświadczeni wspinacze, jak Arnaud Petit i Gérôme Pouvreau.

O wapiennym kanionie w Mavrovo (zachodnia Macedonia) mieliśmy okazję pisać za sprawą Adama Ondry. Czech w imponujących przewieszeniach rejonu poprowadził w 2018 roku dwie trudne linie, na czele z Czech Trip 9a+. Historia eksploracji rejonu nie jest wiele dłuższa, pierwsze linie wytyczono tam dopiero w 2013 roku.

Francuskie dokonanie pokazuje, że potencjał rejonu nie ogranicza się jedynie do skałkowych linii. Zaproszony przez Macedończyków team wytyczył 9-wyciągową linię o dużych trudnościach. Anosmia, nie przyszła za darmo, aż 3-tygodnie zajęło jej wyczyszczenie, obicie i zapatentowanie.

https://www.facebook.com/romaric.gefroy/posts/3584823531583828

Romaric Gefroy pisze:

Bez przechwałek, to droga wysokiej klasy (to nie my to skała ;)) i wszystkie wyciągi są klasyczne: serdecznie polecamy!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    korpoklajmbing [9]
    korpoklajmbing w pelnej krasie bueee a wydawalo sie, ze lojarze…

    6-10-2020
    mazeno