25 października 2020 12:29

Anatole Bosio tym razem na “Super Crackinette” 9a+

Drugie 9a+ w przeciągu ostatnich 10 dni zrobił Anatole Bosio. Tym razem Francuz powtórzył Super Crackinette w Saint Léger du Ventoux.

Anatole Bossio na “Super Crackinette” 9a+ (fot. Jean-Elie Lugon)

***

Niedawno Francuz przeszedł rzadko powtarzaną Aubade direct 9a+ w rejonie Sainte-Victoire (w ciągu dziewięciu lat padły tylko trzy przejścia – Gérôme’a Pouvreau, Enzo Oddo i właśnie Anatole Bosio). Teraz Bosio wrócił do Saint Léger po bardziej znaną (ale też nie za często chodzoną) Super Crackinette – na drodze wspinał się już ubiegłej zimy, tym razem wystarczyły dwa dni.

Anatole Bosio na Super Crackinette:Super Crackinette (prostowanie Craquinette 8b+/c, taki trudniejszy wariat wymyślił Quentin Chastagnier) otworzył w sektorze Praniania cztery lata temu Alex Megos, wówczas była to najpoważniejsza oferta rejonu. Droga zyskała na popularności po przejściu Adama Ondry, który właśnie na niej w 2018 roku odnotował najlepszy flesz w historii sportowego wspinania – dotąd rekord Czecha nie został powtórzony. O tym, jak Adamowi udaje się robić TAKIE przejścia, przeczytacie w wywiadzie – dostępny tutaj.

W tym sezonie padło też kobiecie przejście Super Crackinette – należy do Francuzki Julii Chanourdie. W sumie w ciągu czterech lat odnotowano zaledwie cztery powtórzenia, poza wspomnianymi jest jeszcze przejście Gérôme’a Pouvreau (2018).

A co planuje teraz Anatole Bosio? Francuz będzie chciał wykorzystać formę i sprawdzić się na czymś jeszcze trudniejszym. Ma chętkę na sąsiednie Eagle-4 9b Adama Ondry.

źródło: grimper.com, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum