21 października 2020 11:36

Alizée Dufraisse i “P con Fin más Hulk Extension” 9a w Ali Babie

Znalazła swoją drogę do Ali Baby Alizée Dufraisse. Na początku wydawało się, że zupełnie nie odnajdzie się w labiryncie jaskiniowych kombinacji, ale z czasem okazało się, że nie taki diabeł straszny… Francuzka doczekała się wreszcie pierwszej 9a w dachu popularnej jaskini – P con Fin más Hulk Extension.

Francuzka na “P con Fin más Hulk Extension” 9a (fot. Josep Malo)

***

Francuzka tak zaczyna swój wpis:

Po raz pierwszy wspinałam się w Ali Babie, ponieważ Dave Graham miał tu swój główny projekt (Ali Hulk extension Total sit start 9b padło łupem Grahama, prywatnie partnera Francuzki, na początku tego miesiąca – red.). Na początku spróbowałam Hulka 8b+, zrozumienie go zajęło mi duuużo czasu. Tak bardzo walczyłam. Powiedziano mi, że prawdopodobnie to nie mój styl i może lepiej, żeby skupiła się na innych liniach, ale dobrze się bawiłam, próbując znaleźć swoją własną drogę do tej szalonej linii i postanowiłam po prostu cieszyć się wspinaniem.

Upór się opłacił, Alizée poprowadziła swoje pierwsze 9a w Ali Babie – padła kolejna hybrydowa kombinacja o nazwie P con Fin más Hulk Extension. Dani Andrada wymyślił ją jeszcze w 2007 roku, a najprawdopodobniej jako pierwszy, i to dopiero dziesięć lat później, powtórzył Jorge Diaz-Rullo.

Droga Francuzki do P con Fin más Hulk Extension prowadziła kolejno przez (o większości tych przejść dróg pisaliśmy TUTAJ):

  • Hulk 8b+
  • Hulk extension 8c
  • Hulk extension Total 8c+
  • Fin de Ali Hulk extension 8c+
  • Fin de Ali Hulk extension Total 8c+ (8c+/9a)

Znając upór Francuzki pewnie wróci wkrótce na La Ramblę, po której wspina się od lat, i która jest jej największym życiowym projektem. W Siuranie poprowadziła w poprzednich latach między innymi La Reina Mora 8c+/9a i Estado critico 9a.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum