29 października 2020 09:07

Alex Honnold znowu w akcji. Bije rekord śp. Gobrighta na „Epinephrine”

Ciąg do solowej wspinaczki nie minął Alexowi Honnoldowi po Freeriderze i wszystkich zdarzeniach związanych z medialnym sukcesem filmu „Free Solo”. Amerykanin pobił właśnie rekord na 500-metrowej Epinephrine (5.9), rekord ustanowiony przez śp. Brada Gobrighta.

Epinephrine (fot. Greg Barnes / supertopo.com)

Epinephrine (fot. Greg Barnes / supertopo.com)

Epinephrine (5.9) to klasyk Red Rocks (USA). 15-wyciągowa droga jest jedną z najdłuższych w rejonie i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych. Jej trudności techniczne nie są wygórowane i oczywiście jej przejścia solo nie można porównać do przejścia Freeridera.

Jednak Honnold i Gobrighta od kilku lat “korespondencyjnie” ścigali się właśnie na tej drodze. Co parę miesięcy skracając czas przejścia i odbierając sobie rekord. Ostatni najlepszy czas należał do Gobrighta, wynosił 38 minut 15 sekund i został ustanowiony w ubiegłym roku. Niestety, ten utalentowany wspinacz i przyjaciel Honnolda zginął jesienią tego roku w Meksyku.

Mimo tego, zgodnie z tradycją, rekord nie utrzymał się długo, Honnold pisze:

Po tym jak zginął, myślałem, że może ten rekord powinien zostać jako hołd dla Niego. Jednak, gdy nadszedł kolejny sezon, nie byłem w stanie oprzeć się, by nie zrobić kilku podejść, po to by zobaczyć…

Dzisiaj padło 34:51 i czuję potrzebę złożenia podziękowań Bradowi za dostarczanie nieustającej motywacji. Zawdzięczam mu po raz kolejny wczesną pobudkę i wyrwanie na zewnątrz, by spróbować czegoś dużego.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum