14 października 2020 14:39

18. Krakowski Festiwal Górski: jeszcze tylko do jutra czekamy na Wasze filmy!

Jeszcze tylko do jutra czekamy na Wasze filmy, które mają szansę powalczyć o główną nagrodę w Polskim Konkursie Filmowym na 18. Krakowskim Festiwalu Górskim (12-13 grudnia). Jednocześnie pragniemy poinformować, że KFG w tym roku będzie miało inną odsłonę, co spowodowane jest ograniczeniami wynikającymi z pandemii. Całe wydarzenie odbędzie się w formule online.

Grand Prix 16. KFG dla filmu “Free Solo”, wybór jury ogłasza Bernadette McDonald (fot. Adam Kokot / KFG)

Jak zawsze na KFG przeprowadzone zostaną dwa konkursy – polski i międzynarodowy. W ubiegłym roku najlepszym filmem KFG ogłoszono, przyznając Grand Prix, “Ostatnią Górę” Darka Załuskiego. Film otrzymał również główną nagrodę w konkursie polskim.

Więcej o nagrodzonych filmach 17. KFG TUTAJ.

A jakie filmy będziemy mieli przyjemność oglądać podczas tegorocznego KFG? Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą się także polskie i światowe premiery! Listy zgłoszeniowe zamykamy już jutro. Macie więc jeszcze chwilę! Przypominamy również, że zgłoszenia polskich filmów są bezpłatne. Dla zagranicznych twórców już w sierpniu uruchomiliśmy zgłoszenia na platformie Filmfreeway.com.

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii filmy zostaną udostępnione na platformie online (dostęp będzie ograniczony tylko dla uczestników festiwalu).

Twórcy  mają pełne pole do popisu. Do wyboru szeroki wachlarz kategorii (od dokumentu, poprzez fabułę, skończywszy na produkcjach eksperymentalnych) i tematyki (poza wspinaniem, wszelkie aktywności związane z górami, przyrodą etc.). Poniżej warunki, jakie zgłaszający muszą spełnić.

Polski Konkurs Filmowy

  • Do konkursu mogą zostać zgłoszone filmy autorstwa polskich filmowców, zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku.
  • Należy ściągnąć i wypełnić formularza zgłoszeniowy (w formacie doc). Zalecamy również, aby formularz wydrukować, podpisać i przesłać go w formie skanu (pdf, jpg).
  • Termin nadsyłania filmów upływa 15 października 2020 roku. W tym terminie należy nadesłać na adres:pt@wspinanie.pl link do ściągnięcia filmu (wetransfer, dysk Google etc.) w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy (jw.).
  • Uwaga! filmy wysłane na nośnikach typu CD i DVD nie będą przyjmowane.
  • Informacja o zakwalifikowanych filmach zostanie ogłoszona najpóźniej 11 listopada 2020 roku.

Regulamin konkursów filmowych jest dostępny na stronie www.kfg.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum