30 września 2020 08:42

Trwa zbiórka na przygotowanie nowego rejonu w masywie Śnieżnika

Uwaga, uwaga: trwa zbiórka funduszy, które pozwolą na przygotowanie nowego rejonu boulderowego w masywie Śnieżnika. Wspierać akcję można pod tym adresem.

Na platformie zrzutka.pl pomysłodawcy piszą o szczegółach projektu i proszą o wsparcie. Zebrane fundusze zostaną wykorzystanie między innymi na budowę platform, wykonanie tablic informacyjnych z mapkami i opisem poszczególnych sektorów oraz przygotowanie filmu promującego nowy rejon.

Miejsce, w którym planujemy przygotować rejony, znajduje się w okolicy Międzygórza w Sudetach Wschodnich na wysokości 570–670 m n.p.m.; w dolinie u podnóża Śnieżnika. Występujące tu skały, oferują ciekawe formy idealnie nadające się do uprawiania boulderingu.

Cały rejon to 4 duże skupiska skałek, które usytuowane są na zboczach masywu. Wymagają one przygotowania ścieżek podejściowych, w niektórych przypadkach niezbędna jest budowa platform do asekuracji. Wstępnie szacujemy ilość możliwych dróg na ok. 300, choć i to nie wyczerpie potencjału. W planach mamy zlecenie wykonania tablic informacyjnych z mapami oraz opisami sektorów.

Na koncie akcji pojawiło się już pierwsze 1000 zł. Więcej szczegółów o projekcie na zrzutka.pl.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Pierwsze wielkie sukcesy akcji promocyjnej [4]
    Brawo!!! W Miedzygorzu POstanowiono wprowadzic stan wyjatkowy, POdobnie jak w…

    1-10-2020
    TomaszKa