21 września 2020 07:23

Brytyjczycy znów w akcji. William Bosi fleszem na “Isla de Encanta” 8B

Wygląda na to, że Brytyjczycy czekali z najlepszymi przejściami do września. W ciągu ostatnich tygodni mieliśmy prawdziwy wysyp fantastycznych boulderowych topów w ich wykonaniu (choćby nowość Aidana Robertsa – Superpower 8C/C+). A w czołówce peletonu pędzi jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich wspinaczy, William Bossi.

https://www.instagram.com/p/CFUyD9lDCn7/

***

Nie tak dawno, ze dwa tygodnie temu, William Bosi powtórzył słynny problem Serenata 8C na Impossible Roof (Roche Abbey), teraz dodał smakowite przejście w stylu FL. Na celownik 21-latek wziął Isla de Encanta 8B w kamieniołomie Trowbarrow, boulder, na który zwrócił uwagę będąc jeszcze dzieciakiem. Teraz wystarczyła jedna, nocna, wstawka i do kapownika Brytyjczyka wpada życiowy flesz.

Na “Serenata” 8C (fot. Band of Birds)

Bosi błysnął talentem już kilka lat temu, kiedy w 2016 roku poprowadził Rainshadow 9a, głośną linię Steve’a McClure’a w Malham Cove (notabene Bosi był najmłodszym mieszkańcem Wysp, który wspiął się na tak trudną drogę). Później mogliśmy oglądać go w Pucharze Świata, gdzie fantastycznie radził sobie z liną. Z kolei na początku tego roku osiągnął kolejny poziom w skałach – powtórzył krótki ekstrem w Siuranie, La Capellę 9b. Na życiówkę wystarczyły trzy dni… Jest tym samym drugim Brytyjczykiem z 9b na koncie, tuż za wspomnianym McClurem (Rainman, 2017).

źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum