2 września 2020 15:24

Wezwanie do kontroli kuchenek marki Fire-Maple

Dostaliśmy informację od producenta marki Fire-Maple, aby przeprowadzić kontrolę wszystkich kuchenek z serii X.

Kontrola powinna dotyczyć modeli kuchenek:

⚠ FMS-X1
⚠ FMS-X2
⚠ FMS-X3

Problem dotyczy mocowania blokady regulatora płomienia. Należy sprawdzić, czy blokada jest prawidłowo osadzona i dopasowana. Sprzęt z nieprawidłowościami NIE MOŻE BYĆ UŻYTKOWANY, ponieważ staje się niebezpieczny.

Każdy użytkownik może przeprowadzić kontrolę samodzielnie na podstawie zdjęć i informacji, które umieściliśmy już na stronie:
https://www.skalnik.pl/aktualnosci

Jeśli zauważycie nieprawidłowości, należy do nas kuchenkę odesłać. Podobnie jak w przypadku reklamacji – wysyłka jest darmowa. Całą procedurę znajdziecie na powyższej stronie.

Przy okazji informujemy, że obecnie kuchenki zostały wycofane z naszego sklepu do kontroli. Na stronie pojawią się w najbliższym czasie tylko egzemplarze pozbawione wad konstrukcyjnych.

Otrzymaliśmy od producenta dodatkowe informację, że wada nie dotyczy kuchenek, które posiadają trzpień pełny, a nie trzpień w formie zwiniętej blaszki. Producent zaleca, by w tych starszych modelach z pełnym trzpieniem dokonać tylko oceny stanu kuchenki, którą można wykonać w dwóch krokach:

  • w kuchence odłączonej od kartusza odkręcić maksymalnie zawór, aż do wyczucia oporu (opór świadczy, że trzpień prawidłowo blokuje zawór),
  • dokonać inspekcji uszczelki znajdującej się za gwintem (uszczelka nie może być pęknięta czy zdeformowana.

Jeśli możesz, udostępnij informacje dalej, by dotrzeć do osób, które użytkują wymienione kuchenki.

Zespół Skalnik.pl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum