22 września 2020 10:33

Z Podzamcza: Pierdolnik w nowej odsłonie

Aktywnie w tym roku działał (i wciąż zresztą działa) na Podzamczu Michał Czubak. Już wiosną zainteresował się niewielką skałką koło Cim. Okazało się, że wciąż sporo do zaoferowania ma Pierdolnik (do tego roku biegły tam tylko trzy stare drogi, wszystkie na południowej ścianie).

Swoje pierwsze projekty na Pierdolniku, na wyższej ścianie północno-zachodniej, Michał zrobił tego lata. Pisaliśmy o nich TUTAJ. Teraz donosi o dwóch najświeższych realizacjach na ścianie południowej. To dwie linie: prowadząca przewieszonym filarem To nie tak jak myślisz VI.3 i łatwiejszy Bonifacy VI+, na lewo od starej drogi Podarunek dla Paszczura.

Pierdolnik, pd. ściana (fot. / topo Michał Czubak, źródło Project Podzamcze)

***

Uzupełniamy topo – pozostałe drogi na Pierdolniku:

Pierdolnik (fot. / topo M. Czubak)

Pierdolnik (fot. / topo M. Czubak)

7. Galaktyka Curvix VI.2, M. Czubak
8. Pan Nikt VI.1, M. Czubak 2020
9. Hard Rock Passe VI.1+, M. Czubak 2020
10. Sweet VI+, M. Hebda 2020
11. Ballroom Blitz VI+, M. Czubak 2020

Środki na obicie pochodzą z puli IŚW “Nasze Skały”.

PS Tego lata Michał działał też na innych podzamczańskich skałach. Nowe linie powstały na płycie Dziurawej (Klątwa skorpionaVI.3) i Demonie (Bank rozbity VI.1, szczególnie polecany). Więcej o tych nowościach przeczytacie TUTAJ.

Przewodnik „Jura Środkowa” możecie nabyć w księgarni wspinanie.pl. Pozostałe przewodniki po Jurze, w tym także pakiety w promocyjnych cenach, znajdziecie pod tym linkiem.

źródło: Project Podzamcze
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum