Przed nami IX edycja Opolskiego Festiwalu Gór

Przed nami IX edycja Opolskiego Festiwalu Gór (16-17 października). Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zrealizować nasze założenia, aby kameralność festiwalu przekuć w jego atut. W tym roku będzie to wymagało dodatkowej energii, zarówno ze strony organizatorów, jak i widzów, bo to edycja w cieniu wirusa.

Zmuszeni byliśmy ograniczyć ilość prelekcji i wszelkich atrakcji, ale jest! Udało się! Prelekcje, projekcje filmowe i warsztaty zagoszczą w Amfiteatrze NCPP! Wierzymy, że klimat, który co roku tworzą widzowie i zaproszeni goście, znów zaczaruje nas i pozwoli uwierzyć, że góry mogą łączyć również na nizinach. Bo to górom oddajemy tutaj hołd, a ważnych tematów, które się z nimi wiążą, nie brakuje.

Czym jest prawdziwa wolność? Jaką cenę ma ludzkie życie? Ile w nim miejsca dla prawdziwej pasji? Jakie są granice ryzyka, a gdzie zaczyna się przygoda? Co możemy oddać górom, a co one dają nam? Liczymy, że na kilka z tych pytań poszukamy wspólnie odpowiedzi. Pomogą nam w tym m.in. Adam Bielecki, Rafał Fronia i Janusz Gołąb. Wierzymy, że rozmowy z gośćmi  ułatwią nam poznawanie siebie. Siebie samego i siebie nawzajem.

IX Opolski Festiwal Gór odbędzie się w dniach 16-17 października 2020 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

Więcej, w tym program, na stronie imprezy.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum