VII Memoriał Iwony Buczek przeniesiony na 3 października [aktualizacja]

[Aktualizacja] Bardzo nam przykro, ale w związku z załamaniem pogody, ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, zarząd SMG podjął decyzję o przełożeniu Memoriału na przyszłą sobotę 3 października.

Już w tę sobotę, 26 września, na obiekcie wspinaczkowym Kielich w Lubinie odbędzie się VII Memoriał Iwony Buczek we wspinaniu na trudność. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie. Patronat Honorowy nad Memoriałem objął Polski Związek Alpinizmu.

Od 7 lat w ostatnią sobotę września spotykają się w Lubinie miłośnicy wspinaczki z całej Polski. Chcą zmierzyć się na ciekawym obiekcie, spotkać z ludźmi, którzy kochają góry, wspomnieć Iwonę Buczek, wielką pasjonatkę wspinaczki, utalentowaną zawodniczkę, świetną koleżankę.

Piotr Barabaś ze Stowarzyszenia Miłośników Gór:

Iwona zginęła tragicznie w wieku zaledwie 25 lat. Była wspaniałą osobą, bardzo nam jej brakuje w Stowarzyszeniu. Chcemy, aby pamięć o Niej trwała, aby była inspiracją dla młodych ludzi. Na greckiej wyspie Karpathos, naszym drugim domu, tworzymy nowe drogi wspinaczkowe, jest ich już kilkaset. Jedną z nich nazwaliśmy Iwona. Myślimy, że byłaby z tego zadowolona.

Zawody mają charakter towarzyski. Odbywają się na jednym z najwyższych w Polsce, 34-metrowym obiekcie, słynnym Kielichu. Drogi wspinaczkowe przygotuje ekipa pod kierunkiem czołowego routesettera Marcina Wszołka. Zawody przeprowadzane są w kilku kategoriach: kobiet, mężczyzn, dziewczynek i chłopców. Prowadzona jest także klasyfikacja najlepszego zawodnika/zawodniczkę Gminy Lubin oraz najlepszego zawodnika/zawodniczkę reprezentującego Stowarzyszenie Miłośników Gór.

IV Memoriał Iwony Buczek na Kielichu w Lubinie

W eliminacjach zawodnicy mają do pokonania po 2 drogi (z dolną asekuracją) w finale przechodzą 1 drogę. W kategoriach dziecięcych – pierwsza droga pokonywana jest z górną, druga z dolną asekuracją. Organizatorzy zapraszają do udziału w Memoriale wszystkich, którzy uprawiają wspinaczkę, także początkujących zawodników.

Marcin Królak, prezes SMG:

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, za 1. miejsce 1300 zł! Do tego ciekawe nagrody rzeczowe. Ale wiemy, że najważniejsza jest sama wspinaczka, dlatego liczymy na udział adeptów tego sportu. Przyjedźcie, sprawdźcie swoje umiejętności, popatrzcie, jak wspinają się bardziej doświadczeni zawodnicy. Gwarantuję, że będzie fajnie.

Imprezą towarzyszącą tradycyjnie jest widowiskowy i pełen emocji Meeting Highline’owy. Śmiałkowie będą próbowali przejść po linie rozpiętej pomiędzy wieżowcami na wysokości ponad 30 metrów. W tym roku, dzień przed Memoriałem (w piątek od 10.00-12.00), odbędą się specjalne, towarzyskie zawody dla osób z niepełnosprawnością.

Aleksandra Jeremiejko, wiceprezeska SMG:

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Nie o rywalizację tu bowiem chodzi, a zmierzenie się z własnymi słabościami i lękami. Wiemy, że w przypadku niektórych niepełnosprawności, wspinaczka może być formą rehabilitacji. We współpracy ze Stowarzyszeniem „Równe Szanse” chcemy zachęcić do jej uprawiania także osoby borykające się z różnymi dysfunkcjami.

Memoriał będzie transmitowany w Telewizji Regionalnej oraz na naszym funpagu.

Więcej informacji o zawodach i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na www.kielich.lubin.pl lub FB/Memorial IwonyBuczek.

Informacja prasowa

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum