13 września 2020 08:07

Julia Chanourdie wraca do ostrego wspinu. Na początek „Sang Neuf” 9a

Wygląda na to, że Julia Chanourdie ma już za sobą problemy zdrowotne, które gnębiły ją ostatnimi czasy. Francuzka wraca do ostrego wspinania i szybko prowadzi Sang Neuf 9a.

https://www.instagram.com/p/CFCnHQFDsmj/

Sang Neuf znajduje się w Pierrot Beach (Vercors, Francja). 15-metrowa linia, projektu obitego przez Quentina Chastagniera, została poprowadzona po raz pierwszy przez Belgijkę Anak Verhoeven. Trzeba dodać, że jej przedłużenie o drogę Home sweet home daje w efekcie trudności trudności 9a+ (Sweet neuf). Taką kombinację również jako pierwsza poprowadziła Anak.

Sang Neuf nie sprawiło problemów Julie. Drogę pokonała po minimalnym patentowaniu i wygląda na to, że ma spory apetyt na poprowadzenie przedłużenia:

Po prowadzeniu spróbowałam ruchów na drugiej części Sweet Neuf, wycenianej na 9a+. Wrócę na nią później, ponieważ teraz jest za ciepło.

Julia Chanourdie

Julia Chanourdie

Warto dodać, że całkiem niedawno Julie zasiliła szeregi francuskiej armii, kilka tygodni temu pisała:

Bardzo się cieszę, że mogę należeć do nowej dużej rodziny, naszej pięknej francuskiej armii. Jestem teraz żołnierzem w batalionie Joinville […] Rozpoczyna się nowa przygoda i jestem z niej dumna!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum