23 września 2020 09:21

Z Verdon: Ida Kupś na “Spanish Caravane” 8c

To był pewnie jeden z najlepszych wyjazdów Idy Kupś (Scarpa Team Polska, Black Diamond EDGE Poland, KS Korona) na południe Francji: „pełen uśmiechów, śmiechu, przyjaciół, dobrego jedzenia, różnorodnego wspinania, łatwego i niełatwego” – pisze. Brzmi idealnie…

Ida Kupś, Gorges du Verdon (fot. Marcin Ciepielewski / Images of Passion)

***

Ida wspinała się tego lata w Gorges du Verdon, skąd przywiozła piękne, długie i trudne drogi. Na czele błyszczy prawdziwa bomba. Przewieszona, długa na 50 metrów, bardzo fizyczna linia sektora Ramirole – Spanish Caravane 8c (à propos, to właśnie w grocie Ramirole francuski as Seb Bouin otwiera swoje topowe drogi, teraz pracuje nad kolejnym – kto wie, czy nie najtrudniejszym – projektem).

A wracając do Spanish… Dopisek Idy przy przejściu brzmi: „potężna i przepiękna wycieczka, dobrze, że na ostatnich dwudziestu metrach już się nie spada :)”. Dodajmy, że pierwsze kobiece prowadzenie Spanish Caravane zrobiła w sezonie 2015 Francuzka Carole Palmier (2015), a w tym samym roku po drodze z sukcesem wspinała się także Nina Gmiter.

Poza Spanish Caravane Ida pokonała dwie inne długie drogi, La feu occulte 8b+ i Bohemian Symphony 8b. Gratulujemy!

PS Spanish Caravane jest trzecią 8c Idy. W 2017 roku poprowadziła Fabelitę w Santa Linya, dwa lata później padło Fish Eye w Olianie.

źródło: Instagram, archiwum wspinanie.pl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum