29 września 2020 15:30

Jest czwarte przejście “Hypnotized Minds” 8C+. Topuje Matt Fultz

Jeszcze jedno przejście na dziś spod znaku extreme. Tym razem kraszpad zamiast liny i życiówka na koncie Matta Fultza. Amerykanin wspiął się na Hypnotized Minds 8C+ w Rocky Mountain National Park (Kolorado).

https://www.instagram.com/p/CFsJZapDtzr/

***

Hypnotized Minds to jeden z popisowych boulderów Daniela Woodsa (pracował nad nim lata), do tego rzadko powtarzany. Sam Woods wycenił go zresztą początkowo na 8C, później – porównując linię z innymi podobnie trudnymi problemami – docenił swoje dzieło i dostawił plus. I chyba słusznie, mimo że kolejny na topie Rosjan Rustam Gielmanow (a dodajmy, że pierwsze powtórzenie padło dopiero sześć lat później) znów aż tak na Hypnotized Minds się nie męczył. Po zatopowaniu przyznał: „ta linia nie była dla mnie jakoś ekstremalnie trudna. Bardzo mi podpasowała, to jest takie wspinanie, jakie lubię. W rzeczywistości nie umiem powiedzieć, jakie to trudne”. Po nim był jeszcze Dave Graham (2019) i teraz Matt Fultz. Jak na 10 lat całkiem niewielu…

Daniel Woods i Hypnotized Minds:

Trzeba przyznać, że 29-letni Matt Fultz ma niesamowite „przyspieszenie”.  Pierwsze 8C zrobił w ubiegłym roku, zaczął od Paint it Black w Rocky Mountain National Park. Do dziś nazbierał aż jedenaście takich boulderów. Teraz jest i rodzynek w postaci Hypnotized Minds.

źródło: ukclimbing.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum